اقتصادی

سال نوی چینی طلایی خواهد شد؟

سال نوی چینی طلایی خواهد شد؟

داده‌ها نشان داد که واردات خالص طلای چین از طریق هنگ‌کنگ در نوامبر نسبت به ماه قبل حدود ۳۷ درصد افزایش یافته است زیرا بزرگترین مصرف‌کننده جهان برخی از محدودیت‌های واردات این فلز را کاهش داده است تا تقاضای مورد انتظار برای سال نو چینی را برآورده کند.

به گزارش تیتر نیوز، این داده‌ها نشان می‌دهد که واردات خالص در ماه نوامبر به ۳۶.۸۰۱ تن رسید در حالی که این رقم در اکتبر ۲۶.۷۹۳ تن بود و واردات نوامبر ۱۱۸.۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

کل واردات طلا از طریق هنگ کنگ نسبت به ماه گذشته ۳۷ درصد افزایش یافت و به ۴۶.۰۴۹ تن رسید و نسبت به سال گذشته ۱۲۰.۹ درصد افزایش داشت.

طبق گزارش رویترز، چین همچنین ماه گذشته، شاهد صادرات بالاتر طلا به صورت ماهانه از سوییس بود. ارزش ذخایر طلای چین در پایان نوامبر از ۱۴۲.۱۷ میلیارد دلار در پایان اکتبر به ۱۴۵.۷ میلیارد دلار افزایش یافت.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.