بین الملل

نتانیاهو: از دست دادن نظامیان ما در غزه بهای سنگینی است

نتانیاهو: از دست دادن نظامیان ما در غزه بهای سنگینی است

به نقل از الجزیره، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی گفت که نیروهای ما در خانیونس هستند و با برنامه می‌جنگند.

وی تاکید کرد: با فرزندان خانواده‌های اسرا دیدار کردیم و برای بازگرداندن اعضای خانواده های آن‌ها از غزه هرکاری انجام می‌دهیم. از اسرای آزاد شده شنیدم که در مدت اسارتشان در غزه تعرضاتی به آن‌ها شده است. جنایت‌های علیه اسرای زن در غزه انجام شد و سازمان‌های بین‌المللی هیچ چیزی در این خصوص نگفتند. ما تلاش می‌کنیم که تمام اسرای نظامی و غیرنظامی را بازگردانیم.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که از طریق عملیات زمینی موفق شدیم که ۱۱۰ اسیر را بازگردانیم و این تنها راه بازگرداندن دیگر اسرا است.

نتانیاهو در ادامه گفت که مناطق جبالیا و خانیونس را محاصره کردیم و هیچ جایی وجود ندارد که نتوانیم به آن برسیم و نظامیان ما رو در رو می‌جنگند.

وی گفت: با از دست دادن نظامیان خود در این جنگ بهای زیادی می‌دهیم. به خانواده‌های نظامیان کشته شده می‌گویم که ما در کنار هم می‌جنگیم و به جنبش حماس پایان می دهیم و اسرا را باز می‌گردانیم.غزه باید خلع سلاح شود و ارتش صهیونیستی تنها طرفی که می تواند این امر را محقق کند نه نیروهای بین المللی. تنها راه پایان جنگ این است که ضربه سختی به حماس وارد کنیم و از کشورهای جهان می خواهم که برای تحقق این امر در کنار ما بایستند.

310310

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.