ورزشی

پرتاب بطری آب به تشک، معضل جدی کشتی ایران!

پرتاب بطری آب به تشک، معضل جدی کشتی ایران!

آفتاب‌‌نیوز :

در جریان رقابت‌های پنج وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی کشور به عنوان مرحله نخست انتخابی تیم ملی، در نیمه‌نهایی وزن ۷۲ کیلوگرم شاهین بداغی، دارنده مدال نقره نوجوانان، در یک کشتی نزدیک و حساس با نتیجه چهار بر چهار مقابل محمدرضا رستمی، دارنده مدال برنز جوانان جهان، شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

پس از شکست بداغی یکی از تماشاگران طرفدار او بطری آبی را به سمت تشک کشتی پرتاب کرد که تکرار این اتفاق در این مسابقات باعث عصبانیت شدید علی عبدی، رییس هیات کشتی قم، شد و به دنبال آن عوامل اجرایی و انتظامی برای دستگیری این فرد به روی سکوها رفتند اما او به‌سرعت سالن را ترک کرد.

روز گذشته نیز پرتاب بطری آب به تشک کشتی و اصابت آن به صورت پویا ناصرپور باعث آسیب‌دیدن این کشتی‌گیر از ناحیه چشم شد و او در نهایت به بیمارستان منتقل شد.

امروز صبح نیز پس از شکست ناصر علیزاده مقابل علیرضا مهمدی در فینال وزن ۸۷ کیلوگرم تماشاگران خشمگین مازندرانی در اعتراض به داوری اقدام به پرتاب بطری آب به روی تشک کردند.

چندی پیش نیز در جریان رقابت‌های قهرمانی جهان محمدعلی گرایی، کاپیتان تیم ملی، زمانی که برادرش در حال باخت به کشتی‌گیر ژاپنی بود با پرتاب بطری آب باعث وقفه چند دقیقه‌ای مبارزه شد. او در نهایت از سوی اتحادیه جهانی یک سال از حضور در میادین محروم شد و فرصت حضور در المپیک را از دست داد.

تکرار این اتفاقات زشت در مسابقات کشتی نشان می‌دهد پرتاب بطری آب به تشک به معضل جدی برای کشتی ایران تبدیل شده است.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.