حوادث

آمار جهانی کرونا؛ آمریکا رکورددار مبتلایان و فوتی‌های روزانه

آمار جهانی کرونا؛ آمریکا رکورددار مبتلایان و فوتی‌های روزانه

آفتاب نیوز:

بر اساس داده‌های بین‌المللی ورلدومتر، روز گذشته بیش از ۷ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای مختلف ثبت شد و ۲۱ نفر جان خود را از دست دادند.

آمریکا با 13 مورد فوتی و بیش از 5000 مورد جدید بیشترین تعداد مرگ و میر و مبتلایان به کرونا در شبانه روز گذشته را گزارش کرده است.

از 29 ژانویه 2020، پایگاه بین المللی Worldometer شروع به ثبت آمار رسمی مربوط به کرونا کرد.

در میان 10 کشوری که در صدر نقشه جهان به عنوان مناطقی با بیشترین تعداد آلودگی قرار دارند، ایالات متحده همچنان با بیش از 110 میلیون عفونت در جهان از نظر آلودگی و مرگ و میر پیشرو است. به ترتیب یک میلیون و 193 هزار کشته.

پس از آمریکا، دو کشور هند و فرانسه با بیش از 40 میلیون مبتلا به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از نظر تعداد کل مبتلایان قرار دارند.

همچنین در فهرست جان باختگان این بیماری، پس از آمریکا، برزیل و هند با بیش از 500 هزار فوتی بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

بر این اساس، فرانسه در حال حاضر رکورددار تعداد مبتلایان در قاره (اروپا) است و روسیه با بیش از 401 هزار فوتی بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا را در این قاره گزارش کرده است.

آخرین آمار کرونا در نقاط مختلف جهان به تفکیک کشورها و با تقسیم بندی قاره ای، زمانی و موضوعی در جدول جهانی به روز می شود.

روز جمعه، 5 می 2023، سازمان بهداشت جهانی (WHO) به طور رسمی پایان وضعیت اضطراری جهانی کووید-19 را اعلام کرد. در ژانویه 2020، این سازمان شیوع ویروس کرونا را یک اورژانس بهداشت عمومی و نگرانی بین المللی اعلام کرد.

کارگروه خبری حوادث

نویسنده حوادث با تمرکز بر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی رویدادها هستم. توانایی بررسی تأثیر رویدادها بر سیاست‌ها و جامعه را دارم و به خوانندگان نگاهی عمیقتر به این جنبه‌ها می‌دهم.