بین الملل

اتحادیه اروپا در حال بررسی راه‌اندازی یک ماموریت دریایی در دریای سرخ است

اتحادیه اروپا در حال بررسی راه‌اندازی یک ماموریت دریایی در دریای سرخ است

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز یکشنبه اعلام کرد این اتحادیه در حال بررسی راه‌اندازی یک ماموریت دریایی در دریای سرخ است.

به گزارش تیتر نیوز، «جوزپ بورل» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت پیشنهادی را به کشورهای عضو این اتحادیه ارسال کرده است تا مأموریت دریایی در دریای سرخ را برای اطمینان از ناوبری ایمن آغاز کنند.

وی افزود این امکان وجود دارد که اتحادیه علاوه بر ماموریت «آتلانتا» که در حال حاضر در سواحل سومالی در حال انجام است، یک عملیات دریایی جدید اروپایی را نیز اعلام کند.

بورل گفت مقصد بخش بزرگی از کالاهای انتقالی از طریق دریای سرخ به طور خاص اروپاست.

در سال ۲۰۰۸، اتحادیه اروپا با هدف پیشگیری و مبارزه با دزدی دریایی و حفاظت از کشتی‌ها و محموله‌های دریایی متعلق به برنامه جهانی غذا و اتحادیه آفریقا، عملیات نظامی دریایی «آتالانتا» را در سواحل سومالی آغاز کرد.

در پی تشدید تنش‌ها در نوار غزه، نیروهای مسلح یمن اعلام کردند که تا زمان متوقف نشدن حملات علیه غزه، حملاتی را علیه رژیم صهیونیستی انجام خواهند داد و به هیچ کشتی وابسته به آن اجازه تردد در آب‌های دریای سرخ و تنگه باب المندب را نمی‌دهند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.