ورزشی

احمدزاده: آزمون و طارمی باید همزمان بازی کنند/باید یک تیم جوان را راهی جام ملت ها می کردیم

احمدزاده: آزمون و طارمی باید همزمان بازی کنند باید یک تیم جوان را راهی جام ملت ها می کردیم

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت:حضور همزمان سردار آزمون و مهدی طارمی در نوک پیکان تیم ملی می تواند تا حدود زیادی مشکلات سرمربی تیم را حل کند.

محمد احمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص دو بازی اول تیم ملی و دیدار‌های بعدی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ اظهار کرد: قبل از اعزام تیم ملی به قطر، پیش بینی می‌شد اتفاقات خوبی برای این تیم رخ ندهد، چون برای حضور در جام ملت‌ها تصمیمات درستی از سوی سرمربی و رئیس فدراسیون گرفته نشد. تصمیم مشترک آن‌ها قهرمانی در جام ملت‌ها بود و برای همین بازیکنان گذشته دعوت شدند تا با یک تیم پیر راهی تورنمنت شویم. در حالی که می‌شد خلأ سال‌های اخیر را که هیچ بازیکن جوانی در تیم ملی بازی نکرد با فرصت دادن به بازیکنان جوان پر کرد. بهترین زمان بود تا بازیکنان جوان تجربه‌اندوزی خوبی کنند و آماده بازی‌های انتخابی جام جهانی و بعد از آن هم مرحله نهایی جام جهانی شوند.

آزمون و طارمی همزمان باید بازی کنند

وی ادامه داد: هدف‌مان را گم کردیم و فقط به دنبال قهرمانی در جام ملت‌ها بودیم. این هدف خوبی نبود، چون چشم خود را بر روی مشکلات بسته بودیم. حذف کردن بازیکنان جوان و آینده‌دار، بزرگ‌ترین آسیب است که در آینده اثرات آن را بر فوتبال ایران خواهیم دید. امیر قلعه‌نویی با حمایت رئیس فدراسیون فوتبال، تیمی را به قطر برده که تنها با قهرمانی می‌تواند جوابگوی مردم باشد. هر نتیجه‌ای دیگری به دست آید زیر سوال خواهند بود. چون می‌توانستند با تیمی جوان بروند، کسی هم انتظار قهرمانی نداشت، ولی آن تیم جوان، آینده فوتبال ما را تضمین می‌کرد. الان کیفیت بازی تیم ملی در مقایسه با سال‌های اخیر ضعیف‌تر بوده و تیم بی‌برنامه و بدون هدف ظاهر می‌شود. در واقع به لحاظ تاکتیکی و فنی، تیم ملی عقب گرد دارد. فکر می‌کنم حضور همزمان سردار آزمون و مهدی طارمی در نوک پیکان تیم ملی، تا حدود زیادی مشکلات سرمربی تیم را حل کند. البته سرمربی باید پاسخگوی اینکه تیمش نتوانسته رضایت طرفداران تیم ملی را فراهم کند باشد.  

اجرای کار در تیم ملی ایراد دارد

پیشکسوت تیم ملی در مورد اینکه دیگر مدعیان فتح جام ملت‌ها هم عملکرد فوق‌العاده‌ای نداشتند، عنوان کرد: نمی‌توان این موضوع را نادیده گرفت که دیگر تیم‌ها در تلاش هستند تا فاصله خود را با تیم‌های صاحب‌نام کم کنند. تیم‌ها قوی شدند، چون خوب کار کرده‌اند. آن‌هایی که مدعی نبودند برای بازنده شدن در تورنمنت حاضر نمی‌شوند. آن‌ها آمده‌اند تا نشان دهند بازنده بودن را دوست ندارند. دیگر ترسی از تیم‌های بزرگ نیست و باید برای بازی با هر حریفی برنامه داشت. ژاپن یا کره جنوبی اگر عالی نتیجه نگرفتند، چون در حال استفاده از تعدادی از بازیکنان جوان خود در کنار بازیکنان باتجربه هستند. برنامه‌ریزی حساب شده‌ای که پیش از این اجرا شده و جواب داده است. آن‌ها می‌خواهند برای جام جهانی هم نیمکت قدرتمندی داشته باشند. در تیم ملی ایران امید ابراهیمی ۳۶ ساله دعوت می‌شود و بازی می‌کند. اینجا اجرای کار ایراد دارد. بازیکنانی که سن جام جهانی نخواهند داشت نباید به اردوی جام ملت‌های دعوت می‌شدند.  

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.