اقتصادی

افزایش ۱۹۳ درصدی تعداد صدور مجوز ترخیص نهاده‌های دامی از بنادر سه گانه مازندران

تیتر نیوز/مازندران مدیرکل دامپزشکی مازندران از افزایش ۱۹۳ درصدی تعداد صدور مجوز ترخیص نهاده‌هایی مانند جو، ذرت دامی، و کنجاله پنبه توسط دامپزشکی از بنادر سه گانه استان از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

 حمزه آقاپور کاظمی امروز، ۴ بهمن در جلسه‌ای که به منظور تعیین تکلیف نهاده‌های دامی باقی مانده در بندر امیرآباد برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر واردات نهاده‌های دامی بر اساس نیاز به علوفه و نهاده‌های دامی در داخل کشور صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در راستای حفظ سرمایه‌های دامی و ارتباط مستقیم نهاده و خوراک دام با افزایش تولیدات دامی در کشور و به تبع آن رشد اقتصادی حاصل از این تولیدات، می‌توان گفت که واردات نهاده دامی دارای اهمیت خاصی در اقتصاد کشور است.

آقاپور کاظمی افزود: این نهاده‌ها معمولا برای تغذیه دام و طیور مورد استفاده قرار می‌گیرند و شامل ذرت، جو، کنجاله سویا، دانه‌های روغنی و غیره هستند که نوع و میزان واردات نهاده دامی بر اساس سیاست‌های کلی کشور تعیین می‌شود تا پاسخگوی نیازها باشند.

افزایش ۱۹۳ درصدی تعداد صدور مجوز ترخیص نهاده‌های دامی از بنادر سه گانه مازندران

مدیرکل دامپزشکی مازندران از افزایش ۱۹۳ درصدی تعداد صدور مجوز ترخیص نهاده‌هایی مانند جو، ذرت دامی، و کنجاله پنبه توسط دامپزشکی از بنادر سه گانه استان از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: میزان ترخیص این نهاده‌ها از ابتدا سال تا کنون ۲ میلیون ۶۸۴ هزار ۵۰۲ تن بوده است درحالیکه در مدت مشابه سال قبل ۱ میلیون ۹۸۱ هزار ۳۶۷ تن بوده است که نشان از رشد ۳۵ درصدی  وزن نهاده‌های ترخیص شده دارد.

وی همچنین ادامه داد: مجوز واردات و نظارت بهداشتی در سال جاری به تعداد ۹۳۶ مورد است که که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۷۵ مجوز صادره شده ۲۴۰ درصد رشد داشته است همچنین در میزان این واردات نیز نسبت به سال گذشته شاهد ۱۷۷.۸ درصد رشد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با تصمیمات گرفته شده برای ترخیص باقی مانده نهاده‌های دامی در بندر با دستور دادستان شهرستان بهشهر صورت گرفته و این امر با سرعت وسهولت بیشتری اجرا می‌شود.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.