انصارالله یمن: تا غذا و دارو وارد غزه نشود به هدف قرار دادن کشتی‌های آمریکایی ادامه می‌دهیم

انصارالله یمن: تا غذا و دارو وارد غزه نشود به هدف قرار دادن کشتی‌های آمریکایی ادامه می‌دهیم

انصارالله یمن روز شنبه متعهد شد تا زمانی که اجازه ورود غذا و دارو به فلسطینیان در نوار غزه داده نشود، به هدف قرار دادن کشتی‌های آمریکایی در دو دریای سرخ و عرب ادامه خواهد داد.

به گزارش تیتر نیوز، محمدعلی الحوثی، یکی از اعضای شورای عالی سیاسی وابسته به انصارالله، در سخنرانی خود در همبستگی با مردم فلسطین گفت: ما به آمریکایی‌ها می‌گوییم همه کسانی را که بسیج کردید، تمام جنگ‌هایی که بر آنها نظارت داشتید و هواپیماها و موشک‌هایی که کشور ما را با آن بمباران کردید، ما را از رویارویی مستمر شما منصرف نکرد.

وی افزود: اگر آمریکا می‌خواهد حیثیت و کشتی‌های خود را حفظ کند، معادله ساده است و آن این است که آب، دارو و غذا برای مردم غزه فرستاده شود، محاصره پایان یابد و جلوی تجاوز به مردم غزه گرفته شود.

وی خطاب به واشنگتن ادامه داد: ما خواستار پایان اعدام و کشتار مردم غزه هستیم و شما اصرار دارید که علیه آنها جنایت کنید.

الحوثی اعلام کرد: «مردم یمن غیرممکن یا شکست را نمی‌شناسند و هر روز قوی‌تر می‌شوند.»

این عضو شورای عالی سیاسی یمن از آمریکا خواست در راستای توقف تجاوز به غزه و کرانه باختری و رفع محاصره آنها حرکت کند.

این رهبر انصارالله با اشاره به آمریکا و انگلیس بر آمادگی برای مقابله با هرگونه تشدید تنش از سوی دشمن تاکید کرد.

تهدید انصارالله یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که ارتش یمن گفت کشتی نفتی بریتانیایی «مرلین لواندا» را در حالی که در خلیج عدن در حال حرکت بود با موشک هدف قرار داده‌است که منجر به وقوع آتش سوزی گسترده در کشتی شد که ساعت‌ها قبل از اینکه شرکت مالک بتواند حریق را خاموش کند درگیر آتش سوزی بود.

یحیی سریع، سخنگوی ارتش یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که موشک‌ها مستقیماً به کشتی اصابت کرده و باعث سوختن آن شد.

چهارشنبه گذشته انصارالله اعلام کرد که در جریان درگیری با ناوشکن‌ها و ناوهای نیروی دریایی آمریکا در خلیج عدن و باب المندب استراتژیک که به گفته آنها بیش از دو ساعت به طول انجامید، یک ناو آمریکایی مورد اصابت قرار گرفت و در این درگیری از تعداد موشک‌های بالستیک استفاده کردند.

انتهای پیام