فرهنگ و هنر

برگزاری درس‌گفتارهای عطار نیشابوری – تیتر نیوز

برگزاری درس‌گفتارهای عطار نیشابوری - تیتر نیوز

نخستین جلسه سلسله درس‌گفتارهای عطار نیشابوری با رویکرد بازخوانی مثنوی‌های فریدالدین عطار نیشابوری برگزار می‌شود.

به گزارش تیتر نیوز، این نشست‌ها توسط دفتر پاسداشت زبان فارسی حوزه هنری و با حضور و ارائه قربان ولیئی، استاد زبان و ادبیات فارسی و پژوهشگر ادبی و شاعر،  روز یکشنبه‌ ۸ بهمن از ساعت ۱۷ تا ۱۹ به صورت برخط و همچنین حضوری در فضای کلاس (خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، روبه‌روی پورموسی، طبقه دوم حوزه هنری، کلاس شماره یک) و پخش از طریق مونیتور آغاز می‌شود.

 قربان ولیئی در باره آنچه در این جلسه‌ها ارائه خواهد شد گفت: در این سلسله جلسه‌ها قرار است مثنوی‌‎های عطار نیشابوری شرح داده شود. خوانش دقیق متن و شرح اشارات اخلاقی و عرفانی عطار، مبنای این نشست‌هاست.

او اضافه کرد: از آنجا که «منطق الطیر» گل سرسبد مثنوی‌های عطار است، ابتدا به این شاهکار بی‌نظیر پرداخته می‌شود.

 این سلسله درس‌گفتارها هر یکشنبه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ برگزار می‌شود.

قربان ولیئی زاده ۱۳۴۹ در صحنه کرمانشاه و فارغ‌التحصیل دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. این شاعر و پژوهشگر، در حال حاضر استادیار گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه زنجان است. ولیئی موفق به دریافت جایزه کتاب فصل شده و از جمله دفترهای شعر او می‌توان به کتاب‌های: ضربان ذات، فقط تویی که منم، لحظه جهان، ترنم داودی سکوت، با دو چشم دچار یکتایی، زیارتنامۀ روح و جوان‌شدن جاودانگی اشاره کرد. کتاب‌های: درنگی در سکوت عرفانی(پژوهش) و درخت در خودش راه می رود(مجموعه نثر ادبی) از دیگر آثار اوست.

 انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.