فرهنگ و هنر

بزرگترین رویداد کتابت قرآن کریم جهان اسلام برگزار می شود

بزرگترین رویداد کتابت قرآن کریم جهان اسلام با عنوان دانش آموز کاتب قرآن کریم در دوم بهمن با حضور ۶۰۲۴ دانش آموز دختر و پسر در مقاطع مختلف تحصیلی برگزار خواهد شد.

به گزارش تیتر نیوز، حجت الاسلام روح الله مختاری – امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ- اظهار کرد: تأکیدات فراوان مقام معظم رهبری بر موضوع انس با قرآن کریم، با هدف رسیدن به جامعه قرآنی و حاکمیت قرآن کریم بر جامعه و در نتیجه تشکیل جامعه ایده‌آل است. از دیدگاه ایشان، قدم اول برای عمل کامل به قرآن کریم، آشنایی با متن قرآن کریم است و برای رسیدن به این مرحله، ایشان معتقدند باید فضای کشور را قرآنی کرد و سن جوانی و نوجوانی را بهترین زمان برای انس‌گیری با قرآن کریم می‌دانند چراکه معتقدند برای شروع انس با قرآن کریم باید صفای باطن و نفس پاکیزه داشت.

وی ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب تاکید دارند که آینده این ملت، انقلاب و جهان به قرآن وابسته است و  امروز شعار دنیای اسلام باید بازگشت به قرآن و عمل به آن باشد.

مختاری ایده شکل‌گیری رویداد دانش آموز کاتب قرآن کریم که بزرگترین رویداد کتابت قرآن کریم در جهان اسلام است را حاصل برنامه‌ریزی در اتاق فکر مشترک ستاد کتابت نور در سایه شمس الشموس و دفتر امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ عنوان کرد و افزود : بیش از ۱۵ هزار نفر در ۳۰۰ مدرسه این شهرستان در مرحله اول این رویداد عظیم قرآنی با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان شرکت کردند که از میان آنها، ۶۰۲۴ دانش آموز که دارای خط تحریری زیبا و خوانا هستند، توسط بیش از ۵۰ نفر از اساتید خوشنویسی انجمن خوشنویسان شهرستان انتخاب گردیدند و در روز میلاد امام جواد علیه السلام در روز ۲ بهمن، در مصلی امام خمینی (ره) و مدارس شهرستان ساوجبلاغ با حضور مسئولین کشوری و استانی، در یک روز  اقدام به کتابت قرآن کریم خواهند کرد که این مهم در نوع خود بی‌سابقه است.

امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ با بیان اینکه ۳۰۱۲ نفر از این کاتبان، دختر دانش آموز و ۳۰۱۲ نفر، دانش آموز پسر هستند، بیان کرد : هر صفحه از این مصحف شریف به نیابت از یکی از شهدای دانش آموز انقلاب اسلامی کتابت می‌گردد و این قرآن منحصر به فرد پس از تصحیح و صحافی و تجلید به رهبر فرزانه انقلاب اهدا خواهد گردید.

 بزرگترین رویداد کتابت قرآن کریم جهان اسلام برگزار می شود

اسماعیل رهدار رئیس ستاد مردمی کتابت نور در سایه شمس الشموس نیز درباره رویداد دانش آموز کاتب قرآن کریم گفت : رهبر معظم انقلاب، فردای کشور را متعلق به نسل جوان و نوجوان، و آنان را  صاحبان و سازندگان آینده کشور می‌دانند و باتوجه به فرمایش ایشان مبنی براینکه عامّه‌ مردم باید با قرآن اُنس بگیرند، برنامه‌ریزی برای کودکان و نوجوانان جهت آشنایی بهتر و بیشتر با قرآن، سرلوحه فعالیت‌های قرآنی ستاد کتابت نور قرار گرفت. رهدار، این رویداد را بستری مفید برای توجه بیشتر نوجوانان کشور به قرآن و مفاهیم آن دانست و ادامه داد: شهرستان ساوجبلاغ استان البرز به عنوان پایلوت اول کتابت قرآن دانش‌آموزی در نظر گرفته شده است و بعد از آن انتظار گسترش این رویداد را در استان‌های مختلف کشور داریم.

رییس ستاد کتابت نور افزود : در این رویداد، هر دانش آموز، ۳ خط از قرآن کریم را که در صفحات مشخص تنظیم و آماده سازی شده است، با یک شیوه نامه مشخص در یک صفحه کتابت خواهند کرد و بعد از این برنامه، روزانه یک صفحه از قرآن کریم را جهت سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان (عج) تلاوت خواهند نمود تا ۶۰۲۴ ختم قرآن کریم نیز در این برنامه با هدف انس بیشتر دانش آموزان با قرآن صورت پذیرد.

 بزرگترین رویداد کتابت قرآن کریم جهان اسلام با عنوان دانش آموز کاتب قرآن کریم در دوم بهمن ۱۴۰۲، ساعت ۹ صبح در مصلی امام خمینی (ره) و مدارس شهرستان ساوجبلاغ با حضور ۶۰۲۴ دانش آموز دختر و پسر در مقاطع مختلف تحصیلی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.