اجتماعی

جزییات برگزاری جشنواره نوجوان سالم از آثار قابل ارسال تا زمان شرکت در آن

جزییات برگزاری جشنواره نوجوان سالم از آثار قابل ارسال تا زمان شرکت در آن

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر از برگزاری سیزدهمین جشنواره نوجوان سالم و یاریگران زندگی با موضوعات ترویج شیوه‌های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش تیتر نیوز، محمدهادی عسکری در این رابطه گفت: این جشنواره در سه بخش «خلاقیت‌های دانش‌آموزی در سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم»، «ابتکارات مدرسه‌ای ویژه فرهنگیان» و «ابتکارات جامعه‌محور ویژه مدارس دارای کانون‌های یاریگران زندگی» برگزار می‌شود.

وی با اشاره به بخش نخست این جشنواره افزود: دانش آموزان در دوره ابتدایی در رشته‌های شعر، داستان کوتاه و نقاشی؛ و در دوره متوسطه اول و دوم در رشته‌های نقاشی، عکس با هوش مصنوعی، فیلم، موشن گرافیک، خلق کاراکتر، طراحی بازی فکری موبایل، پویانمایی، نشریه دیجیتال، روایت گری، ایده پردازی، شعر و داستان کوتاه می‌توانند آثار خود را ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: الگوها و فنون آموزش و تدریس پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در کلاس درس، محصولات فرهنگی، منابع کمک آموزشی و فرهنگی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، برنامه عمل سالانه و اقدام پروژه‌ای از جمله برنامه‌های ویژه فرهنگیان در بخش دوم جشنواره با نام ابتکارات مدرسه‌ای است. همچنین تشکیل گروه همیاری اجتماعی و حفظ و پایدارسازی آن، ایده پردازی، طراحی و تدوین نیمرخ محلی، حمایت جویی و اجرا و طراحی پروژه‌های کوچک و مستندسازی و تدوین درس آموخته‌ها از جمله برنامه‌های ویژه مدارس دارای کانون یاریگران زندگی در بخش ابتکارات جامعه‌محور است.

عسکری گفت: این جشنواره با کمک ستاد مبارزه با موادمخدر، وزارت آموزش و پرورش و کانون یاریگران زندگی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان جهت ثبت نام می‌توانند به سامانهmy.medu.ir بخش نورینو مراجعه کنند.

وی بیان کرد: برنامه تقدیر از برترین‌های منتخب در سه سطح: ۷۲۸ منطقه، ۳۱ استان و یک کشور از میان افراد برتر بخش‌های خلاقیت دانش‌آموزی و ابتکارات مدرسه است و نظارت بر این جشنواره از طریق اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی و شوراهای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان‌های سراسر کشور و با تائید اداره کل فرهنگی و پیشگیری ستاد انجام خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد ادامه داد: جمع‌آوری آثار در سطح منطقه از ۱۵ دی لغایت ۱۵ بهمن و در بخش استان از ۱۵ بهمن لغایت ۱۵ اسفند خواهد بود و اختتامیه استانی این جشنواره نیز اسفند و فروردین برگزار می‌شود و در نهایت، آثار جشنواره از یکم تا پایان اردیبهشت سال آینده به دبیرخانه کشوری ارسال می‌شود.

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.