بین الملل

دبیرکل سازمان ملل خواهان حمایت از آنروا شد

دبیرکل سازمان ملل خواهان حمایت از آنروا شد

دبیرکل سازمان ملل شامگاه چهارشنبه آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) را ستون فقرات فعالیت بشردوستانه در نوار غزه خواند و خواهان حمایت از این سازمان شد.

به گزارش تیتر نیوز، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل شامگاه چهارشنبه گفت هیچ طرفی در درگیری‌ها بالاتر از قوانین بین‌المللی نیست و لازم است به تصمیمات دیوان دادگستری پایبند باشد.

وی با اشاره به تعلیق کمک مالی برخی از کشورها به آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) تاکید کرد: آنروا ستون فقرات کار بشردوستانه در غزه است و من از کشورهای عضو می‌خواهم که از آن حمایت کنند تا به کار خود ادامه دهد.

گوترش در ادامه ناراحتی خود را از حملات نظامی مستمر که منجر به کشته و زخمی شدن غیرنظامیان در غزه می‌شود، ابراز کرد.

وی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی از ورود بیشتر کمک‌های بشردوستانه به شمال غزه جلوگیری کرد، گفت حمله حماس در ماه اکتبر نمی‌تواند مجازات دسته جمعی مردم غزه را توجیه کند.

گوترش گفت: کشتار، قحطی، تشنگی و ویرانی حدود ۱۲۰ روزه در نوار غزه مایه ننگ بشریت است.

وی با اشاره به شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی به اتهام ارتکاب نسل‌کشی در نوار غزه، تاکید کرد تصمیمات الزام آور دیوان بین المللی دادگستری باید رعایت شود.

گوترش همچنین خواهان توقف خشونت شهرک نشینان صهیونیست در کرانه باختری شد.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.