استان ها

دوره آموزشی تهیه فرآورده‌های گوشتی در همدان برای اولین بار

دوره آموزشی تهیه فرآورده‌های گوشتی در همدان برای اولین بار

به گزارش خبرگزاری تیتر نیوز استان همدان، فاطمه سرحدی در گفتگویی با اعلام این خبر افزود: این دوره به مدت ۹۰ ساعت در هشت جلسه برگزار و در هر دوره آموزشی امکان مهارت آموزی برای ۱۰ تا ۱۲ متقاضی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: مهارت آموزان تنها هزینه اندک ثبت نام اولیه را پرداخت می کنند و دوره آموزشی برای آنها به صورت رایگان برگزار می شود.

سرپرست مرکز هتلداری و گردشگری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای همدان بیان کرد: علاقه مندان در این دوره آموزشی با نحوه تهیه گوشت، یخ زدایی، توزین، مخلوط، چرخ کردن مواد اولیه، عمل آوری گوشت و تهیه فرآورده های گوشتی خام آشنا می شوند.

سرحدی یادآور شد: تهیه فرآورده های گوشتی پخته و نیمه پخته شامل سوسیس و کالباس، قالب زنی، لفاف بندی فرآورده های گوشتی، پختن و سرو کردن فرآورده های گوشتی نظیر سوسیس و بسته بندی در این دوره به علاقه مندان آموزش داده می شود.

وی با بیان اینکه این دوره ۲ روز در هفته برگزار می شود اظهار داشت: بانوان و آقایان علاقه مند می توانند در دوره آموزشی تهیه فرآورده های گوشتی شرکت کنند و محدودیت سنی و جنسی ندارد.

سرحدی اضافه کرد: پس از پایان دوره آموزشی از مهارت آموزان آزمون کتبی و شفاهی دریافت شده و به افرادی که حد نصاب نمره را دریافت کنند گواهی مهارت اعطا می شود.

وی افزود: هم اینک ۲۵ نفر در صف انتظار هستند که پس از اتمام این مرحله برای گروه دوم دوره آموزش تهیه فرآورده های گوشتی برگزار می شود.

لازم به ذکر است، ۲۲ مرکز دولتی و ۲۱۷ مرکز آموزش خصوصی زیر نظر فنی و حرفه ای استان همدان فعالیت دارند که ۵۰۰ رشته و حرفه را به عموم علاقمندان آموزش می دهند.

۴۶