شکست دوباره تیم ملی هندبال برابر کره جنوبی/ پایان کار با رده ششمی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

شکست دوباره تیم ملی هندبال برابر کره جنوبی/ پایان کار با رده ششمی - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، تیم ملی هندبال کشورمان که با دو شکست برابر قطر و ژاپن و پیروزی مقابل امارت متحده عربی در رده سوم گروه اول مرحله یک چهارم نهایی قرار گرفت، دوشنبه شب دوم بهمن ماه برای دستیابی به رده پنجم بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا با کره‌جنوبی مصاف کرد و با قبول شکست برابر این تیم در رده ششم این تورنمنت آسیایی ایستاد.

ایران و کره جنوبی در حالی برای دومین بار در این رویداد برابر هم قرار گرفتند که در مرحله مقدماتی نیز همگروه بودند که این بازی ۲۴ -۲۶ به سود کره به پایان رسید. کره‌ای ها با ۹ طلا، ۴ نقره و یک برنز سرعتی ترین و پر افتخارترین تیم قاره آسیا در بخش مردان هستند.

در نیمه اول این دیدار حساس کره‌ای ها با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ با پیروزی به رختکن رفتند. در نیمه دوم بازیکنان ایران توانستند این اختلاف گل را جبران کرده و حتی لحظاتی بازی را با نتیجه ۲۰ بر ۲۰ به تساوی دنبال کنند اما در نهایت در دقایق آخر تیم کره توانست با یک گل اختلاف خود را جلو انداخته و با همین شرایط بازی را با نتیجه ۲۷ بر ۲۶ به سود به خود به پایان برساند.

به این ترتیب تیم هندبال مردان کشورمان با قبول شکست برابر تیم کره جنوبی در رده ششم بیست و یکمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جهانی ایستاد و کره جنوبی هم در رده پنجم قرار گرفت.

هندبالیست‌های کشورمان در حالی به عنوان ششم رسیدند که طبق اعلام IHF چهار تیم اول این رویداد راهی رقابت‌های قهرمانی جهان سال ۲۰۲۵ می‌شوند. کنفدراسیون هندبال آسیا هم در تلاش است تا بتواند مجوز حضور تیم پنجم این رقابت‌ها را همچون دوره قبل دریافت کند تا به این ترتیب ۵ تیم راهی رقابت‌های کرواسی شوند.

هندبال ایران در دوره قبل این بازی‌ها در رده چهارم قرار گرفت و جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را برای دومین بار بدست آورد. شاگردان رحیمی زاده با قرار گرفتن در رتبه ششم جام بحرین، نتوانستند عنوان و سهمیه دوره قبل را تکرار کنند.

تیم ملی هندبال مردان ایران در بیست و یک دوره حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا تنها دو بار مجوز حضور در رقابت‌های جهانی را در سال‌های ۲۰۱۴ بحرین و ۲۰۲۲ عربستان سعودی کسب کرد که در مسابقات اخیر قهرمانی جهان در لهستان با شکست شیلی به دور یک هشتم نهایی این رقابت‌ها صعود کرده بود.

مجتبی حیدرپور، محمد سیاوشی، افشین صادقی، علی رحیمی کازرونی، رضا عزتی، یونس آثاری، میلاد قلندری، محمد مهدی بهنام نیا، آرمان رحمانی، وحید مسعودی، امیرعباس سلطانی، محمد صفری، مهران رهنما، کامیار طاهری، کیارش طاهری، یاسین کبیریان جو، سلامان بربط، محمدرضا اورعی، سعید برخورداری و پویا نوروزی نژاد ۲۰ بازیکنی بودند که تیم ملی کشورمان را در این رقابت‌ها همراهی کردند.

روح اله اکرمی نیا (سرپرست)، مجید رحیمی زاده (سرمربی)، مهدی رهبری، مهدی قشقایی راد، کاظم ناصر لفته و علی بخشی، کادرفنی تیم ملی هندبال کشورمان را تشکیل می‌دادند.

بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان ۲۰۲۵ کرواسی، دانمارک و نروژ از ۲۱ دی تا ۴ بهمن ماه در منامه بحرین برگزار می‌شود. با کاهش سهمیه قاره آسیا، تنها چهار تیم اول این رقابت‌ها راهی مسابقات قهرمانی جهان می‌شوند.