ورزشی

صعود رم با کمک سردار

صعود رم با کمک سردار

آفتاب‌‌نیوز :

 شاگردان ژوزه مورینیو در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی کوپا ایتالیا در ورزشگاه المپیکو مقابل کرمونزه صف‌آرایی کردند. درنهایت رم در حالی که با نتیجه ۱-۰ عقب افتاده بود کامبک زد و به پیروزی ۲-۱ دست یافت.

در دقیقه ۵ ضربه آندره‌آ بلوتی از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه به بیرون رفت.

با اینکه رم بازی را بهتر شروع کرده بود، اما در ادامه از نزدیک شدن به دروازه حریف ناتوان بود و موقعیت‌هایش دقیقه به دقیقه کمتر می‌شد.

در دقیقه ۲۰ ضربه سر تویا، بازیکن کرمونزه با اختلاف نسبتا کمی از بالای دروازه به اوت رفت.

در دقیقه ۲۷ بلوتی این بار از داخل محوطه جریمه شانسش را امتحان کرد، اما این بار دروازه‌بان مانع شد و ضربه‌اش را دفع کرد.

در ادامه کرمونزه کمی جلو کشید و سعی در خلق موقعیت گلزنی داشت. پس از چند دقیقه تلاش آن‌ها در دقیقه ۳۷ به گل رسیدند. روی غفلت بازیکنان رم، سادیوت در محوطه جریمه به توپ رسید و گل اول را زد.

در دقایق باقی مانده از نیمه اول رم نتوانست برای زدن گل مساوی موقعیت خاصی خلق کند و بازی در ۴۵ دقیقه ابتدایی با برتری مهمان خاتمه یافت.

در دقیقه ۴۸ ضربه سر کریستانته روی سانتر دیبالا با اختلاف کمی به اوت رفت.

هر چقدر دقایق بیشتری می‌گذشت دفاع کرمونزه فشرده‌تر می‌شد و به حریف اجازه پیشروی نمی‌دادند.

در یکی از معدود موقعیت‌های رم، در دقیقه ۶۶ ضربه دیبالا از خارج محوطه جریمه از بالای دروازه به بیرون رفت.

وضعیت به همین شکل ادامه داشت و کرمونزه به خوبی دفاع می‌کرد تا اینکه در دقیقه ۷۷ روملو لوکاکو روی پاس سردار آزمون در مرکز محوطه جریمه صاحب توپ شد و گل تساوی را به ثمر رساند.

در دقیقه ۸۳ لئوناردو اسپیناتزولا در محوطه جریمه کرمونزه سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. دیبالا پشت توپ قرار گرفت و ضربه‌اش را به سمت راست زد. دروازه‌بان جهت توپ را درست تشخیص داد، اما نتوانست مانع گل شدن آن شود و بدین ترتیب گل دوم رم در دقیقه ۸۵ زده شد.

در ادامه تلاش‌های کرمونزه برای خلق موقعیت ثمری نداشت و این دیدار با برتری ۲-۱ و صعود رم به مرحله یک‌چهارم نهایی به اتمام رسید.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.