استان ها

طرح فتح در ایستگاه ششم

طرح فتح در ایستگاه ششم

به گزارش خبرگزاری تیتر نیوز استان سمنان ، سردار جلیل موقوفه ئی در جمع خبرنگاران با عرض سلام و تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت مولای متقیان حضرت علی (ع) ، خطاب به اصحاب رسانه و مردم نجیب و شریف استان سمنان گفت: مجموعه انتظامی استان طرح های ویژه ای از ابتدای سال تاکنون در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی پارک ها، تفرجگاه ها و کانون های اصلی جرم ، برخورد با سارقان سوداگران و فروشندگان مواد مخدر و اراذل و اوباش ، جا به جایی غیر قانونی اتباع بیگانه در استان ، اعمال قانون نسبت به وسایل نقلیه متخلف ، اجرا کرد و امروز شاهد نمایش کشفیات دستاوردهای مرحله ششم رزمایش “فتح” که توسط پلیس های تخصصی و فرماندهی انتظامی شهرستان ها در ۷۲ ساعت گذشته به مرحله اجرا درآمد ، هستیم.

»دستگیری ۵۳ سارق و مالخر و کشف ۲۰۶ فقره اموال سرقتی

سردار موقوفه ئی در این باره گفت: در اجرای این طرح ۵۳ سارق و مالخر دستگیر و ۲۰۶ پرونده اموال سرقت شده شامل موتورسیکلت و محتویات داخل خودرو و … کشف شد .

وی با بیان اینکه در یک عملیات پلیس استان ۲۶ دستگاه تلفن همراه کشف و سارق آن دستگیر شد، افزود : با تلاش شبانه روزی و اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان استان باند سارقان غیر بومی که مقادیر زیادی طلا و وسایل منزل در سمنان به سرقت برده بودند، شناسایی و متلاشی شدند و دو نفر از سارقان در استان های غربی کشور دستگیر و مقادیری طلا و وسایل مسروقه از آن

ها کشف شد.

»کشف ۱۸۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر

فرمانده انتظامی استان از برخورد قاطع پلیس با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر و کشف ۱۸۹ کیلوگرم انواع مواد خبر داد و گفت: ۶۸ معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر شناسایی دستگیر و به کمپ های ترک اعتیاد معرفی شدند.

وی افزود: ۱۸ دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت از خرده فروشان و ۴ دستگاه خودروی شوتی قاچاق مواد مخدر کشف و ضبط و ۶ نفر در این رابطه دستگیر شدند.

سردار موقوفه ئی به دستگیری ۱۵۲ خرده فروش و متلاشی شدن ۳ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح استان اشاره و اضافه کرد: شناسایی و پاکسازی نقاط آلوده و پاتوق های معتادان متجاهر یک برنامه مهم و جدی برای فرماندهی انتظامی استان است و خوشبختانه تاکنون ۴۵ نقطه شناسایی و با همکاری سایر نهادها از لوث وجود معتادان و اراذل و اوباش پاکسازی شده است .

»باند کلاهبرداران حرفه ای با تلاش پلیس فتا متلاشی شد

ارشد ترین مقام انتظامی استان از تلاش افسران زبده پلیس فتا در شناسایی باند کلاهبرداران حرفه ای که با شگرد تماس تلفنی با شهروندان و اغفال آنها در خصوص برنده شدن گوشی تلفن همراه حساب آنها را خالی کرده بودند و با پول های سرقتی برای جلوگیری از رد زنی، طلا و سکه خریداری کرده بودند، خبر داد و گفت: خوشبختانه متهم اصلی پرونده و یکی از همدستانش که در سراسر کشور کلاهبرداری کرده بودند در غرب استان تهران دستگیر و به سمنان منتقل شدند و تلاش برای شناسایی سایر همدستان وی ادامه دارد ؛ همچنین این پرونده دارای ۱۷ شاکی از سراسر کشور بوده که ۹ فقره از جرایم این باند در پلیس فتا مرکز استان تشکیل شده است .

»اشرافیت اطلاعاتی پلیس در سطح استان

این مقام ارشد انتظامی استان گفت پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ۸ نفر از اراذل و اوباشی که مخل امنیت عمومی و آسایش مردم بودند را دستگیر و ۹۷ تیغه سلاح سرد و ۹ قبضه سلاح جنگی و شکاری از آنها کشف کرد.

موقوفه ئی به برنامه ویژه پلیس برای ساماندهی اتباع بیگانه ای که به صورت غیر مجاز در استان سکونت دارند اشاره کرد و گفت: تاکنون ۲۰۵ نفر از این اتباع شناسایی و اقدامات قانونی برای خروج از کشور آنها انجام شده است.

وی با بیان اینکه برخورد جدی پلیس با واحدهای صنفی که قوانین و مقررات مربوطه را رعایت نمی کنند گفت: تاکنون ۲۵ واحد صنفی متخلف به علت عدم رعایت قوانین صنفی با نظارت کامل پلیس اطلاعات و امنیت در سطح استان شناسایی و پلمب شدند.

»دست آورد بزرگ پلیس سمنان در مبارزه با پدیده قاچاق

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه ماموران پلیس امنیت اقتصادی موفق به شناسایی محموله های بزرگی از کالا و سوخت در سطح استان شدند، افزود: ۵۰ تن مواد شیمیایی ، ۵ تن چوب تاغ ، ۶ تن گوشت قرمز ، ۵۵ هزار نخ سیگار قاچاق ، ۱۶ هزار قلم تجهیزات پزشکی ، ۲ هزار لیتر سوخت ، ۴۲۲ حلقه لاستیک قاچاق ، ۸۶ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی غیر مجاز و ….. با تلاش ماموران پلیس امنیت اقتصادی و با همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان ها و یگان تکاوری در سطح استان کشف شد.

۴۶