ورزشی

قدرت‌نمایی آنگولا در قاره سیاه با درخشش گلسون

قدرت‌نمایی آنگولا در قاره سیاه با درخشش گلسون

آفتاب‌‌نیوز :

اولین دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آفریقا از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه تیم ملی فوتبال آنگولا به مصاف تیم ملی نامیبیا رفت که در نهایت این دیدار با برتری ۳ بر صفر آنگولا به پایان رسید.

تیم ملی آنگولا در گروه D این رقابت‌ها موفق شد با ۷ امتیاز بالاتر از تیم‌های بورکینافاسو، موریتانی و الجزایر به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شودو در مقابل تیم ملی نامیبیا نیز در گروه E موفق شد با کسب چهار امتیاز بعد از مالی و آفریقای جنوبی و بالاتر از تونس در رتبه سوم قرار بگیرد و جواز حضور در این مرحله را کسب کند.

قدرت‌نمایی آنگولا در قاره سیاه با درخشش گلسون

بازی با یک شوک بزرگ برای آنگولا آغاز شد و در دقیقه ۱۷، نبلو دروازه‌بان این تیم با دریافت کارت قرمز مستقیم از زمین بازی اخراج شد. اما این تیم ۱۰ نفره موفق شد با دبل گلسون روی پاس فردی در دقایق ۳۸ و ۴۲ در کمتر از ۵ دقیقه ۲ بار دروازه حریف را باز کند. هاوکونگو تیم نامیبیا نیز با دریافت کارت زرد دوم در دقیقه ۴۰ از زمین بازی اخراج شد.

این پایان کار نبود و مابولولو موفق شد در دقیقه ۶۶ روی پاس گلسون اختلاف را به ۳ گل افزایش دهد. گلسون با درخشش خود در هر ۳ گل تیم ملی آنگولا تاثیرگذار بود تا ستاره این بازی لقب بگیرد. آنگولا با این نتیجه موفق شد به عنوان اولین تیم به مرخله یک هشتم نهایی صعود کند.

آنگولا در مرحله بعدی این رقابت‌ها باید به مصاف برنده دیدار تیم‌های ملی کامرون و نیجریه برود.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.