بین الملل

مدودف: دولت شولتس به دلیل حمایت از اوکراین شاید سرنگون شود

رئیس‌جمهور پیشین و معاون شورای امنیت روسیه گفت به دلیل اعتراضات گسترده در آلمان، صدراعظم این کشور احتمالا مجبور به کناره‌گیری و یا شاید دولت آن سرنگون شود.

به گزارش تیتر نیوز، کشاورزان در آلمان می‌گویند تصمیم دولت برای کاهش یارانه‌های سوخت و معافیت‌های مالیاتی برای بخش کشاورزی، بسیاری از آنها را مجبور به ترک کار خواهد کرد.

طبق گزارش راشا تودی، حدود ۶۸۰ خودرو و تراکتور برای اعتراضات به خیابان‌ها آمدند و دست به اعتصابات گسترده‌ای زدند. آنها خواستار بازگشت یارانه‌ها به ویژه در حوزه سوخت شدند تا با افزایش قیمت‌ها مقابله کنند.

مدودف: دولت شولتس به دلیل حمایت از اوکراین شاید سرنگون شود

«دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت روسیه که سابقا رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر این کشور هم بوده، در واکنش به اعتصاب کشاورزان آلمانی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: کمبود بودجه برلین نتیجه مستقیم خرج‌های نجومی برای اوکراین است.

وی افزود: برلین در حال حاضر با سلاح ثابت‌شده اوکراین یعنی روش‌های کودتای «میدان» مواجه است که شاید به برکناری «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان منجر شود. مقامات در مسکو این رویداد را با علاقه‌ خاص انتقام‌جویانه دنبال می‌کنند.

در تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۱۴ اعتراضاتی در کی‌یف آغاز شد که به کودتای «میدان» و برکناری دولت «ویکتور یانوکوویچ» منجر گردید.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین (۲۴ فوریه ۲۰۲۲)، غرب کمک‌های مالی و تجهیزات نظامی گسترده‌ای را به اوکراین ارسال کرده است. در این میان، آمریکا با ارسال بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار کمک از بزرگترین حامیان کی‌یف محسوب می‌شود و پس از آن آلمان به عنوان دومین تامین‌کننده کمک‌های نظامی به کی‌یف همچنان به دنبال اطمینان خاطر دادن به کی‌یف است.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.