بین الملل

مقاومت عراق پایگاه اشغالگران آمریکایی را هدف قرار داد

مقاومت عراق پایگاه اشغالگران آمریکایی را هدف قرار داد

شب گذشته نیز برخی منابع خبری از حمله پهپادی و راکتی به پایگاه اشغالگران آمریکایی در شهر الشدادی واقع در جنوب استان الحسکه (شمال شرق سوریه) خبر داده بودند.

مقاومت اسلامی عراق همچنین یک موضع نظامی صهیونیستها را در جولان اشغالی سوریه را با یک پهپاد هدف قرار داد.

«ابوحسین الحمیداوی» دبیرکل گردان‌های حزب‌الله عراق چند روز پیش در بیانیه‌ای گفت که حملات علیه پایگاههای آمریکا تا زمانی که این کشور به اشغالگری در عراق ادامه می‌دهد، متوقف نخواهد شد. «این تصمیمی است که هر چقدر هم تلفات داشته باشد، از آن عدول نخواهیم کرد».

شبکه المیادین شب گذشته گزارش داده بود که دو پایگاه آمریکا در میدان نفتی العمر و کونیکو در دیرالزور هدف حمله راکتی قرار گرفته است.

تشدید حملات مقاومت اسلامی عراق در حالی است که بامداد روز سه‌شنبه، ۲۶ دسامبر، جنگنده‌های آمریکایی با نقض حاکمیت عراق به چند مقر نیروهای عراقی واقع در مرکز استان «بابل» عراق حمله کردند و موجب شهادت یکی از نیروهای سازمان الحشد الشعبی و مجروحیت ۱۸ نظامی دیگر شدند تا مقاومت عراق را از ادامه حملات باز دارند.

۳۱۱۳۱۱

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.