فرهنگ و هنر

نکوداشتی برای شاهین فرهت – تیتر نیوز

نکوداشتی برای شاهین فرهت - تیتر نیوز

آیین نکوداشت شاهین فرهت آهنگساز و موسیقیدان برجسته ایران به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، سه‌شنبه ۱۰ بهمن ماه ساعت ۱۵:۰۰ در تالار اجتماعات شهید مطهری (ره) انجمن برگزار می‌شود.

به گزارش تیتر نیوز، در این رویداد هنری و موسیقایی، جمعی از استادان و پژوهشگران نامدار موسیقی کشور درباره جایگاه و اهمیت استاد شاهین فرهت در سپهر هنری و موسیقایی ایران سخن خواهند گفت.

استاد شاهین فرهت در تهران متولد شد. او در خانواده‌ای اهل هنر و موسیقی رشد کرد و از همان دوران کودکی با گوشه‌های آواز و دستگاه‌های موسیقی ایرانی آشنا شد، اما صدای ساز پیانو و موسیقی کلاسیک او را شیفته خود کرد. 

او ابتدا نزد کارمین اوسوریو و امانوئل ملیک اصلانیان، نواختن پیانو را آغاز کرد و پس از اخذ دیپلم متوسطه، به‌ منظور ادامه تحصیل در رشته موسیقی، ایران را ترک و آموزش نوازندگی را در آمریکا دنبال کرد اما پس از مدتی به کشور بازگشت و به فراگیری موسیقی در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران مشغول شد. 

او پس از پایان تحصیل در دانشگاه تهران، مجدداً برای ادامه تحصیلات به خارج از کشور سفر کرد و در مراکز آموزشی چون دانشگاه سوربن، دانشگاه استراسبورگ و دانشگاه نیویورک، موسیقی‌شناسی و پس از آن آهنگسازی را تا دریافت مدرک دکترا دنبال کرد.

«فرهت» پس از بازگشت به کشور، با حضور در دانشگاه تهران به‌ عنوان استادیار و پس از مدتی در مقام نخستین مدیر گروه موسیقی دانشگاه تهران به فعالیت‌های خود در کنار ساخت آثار موسیقی ادامه داد و در جشنواره‌ها و محافل تخصصی موسیقایی ایران، به‌ صورت فعال حضور دارد.

استاد فرهت عضو پیوسته فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام 

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.