حوادث

«هیولای آمشتتن» که ۲۴ سال به دخترش تجاوز کرده بود به زندان منتقل می‌شود

«هیولای آمشتتن» که ۲۴ سال به دخترش تجاوز کرده بود به زندان منتقل می‌شود

آفتاب نیوز:

با این حال، قاضی در حکم خود گفته است که “یوسف فریتزل” 88 ساله باید در دوره 10 ساله مشروط خود در زندان به طور منظم در روان درمانی شرکت کند و تحت ارزیابی های روانی قرار گیرد.

به گزارش یورونیوز به نقل از خبرگزاری رسمی اتریش، چندین دادگاه درخواست آزادی او از زندان را رد کرده اند، اما این تصمیم همچنان برای تیم حقوقی آقای فریتزل به دلیل کنترل های شدید در مقایسه با شرایط عادی زندان، یک پیروزی محسوب می شود. در یک موسسه روانی دولتی

جنایت شنیع او در سال 2008 فاش شد و در سال 2009 به اتهام زنا، تجاوز، زورگویی، زندانی کردن و بردگی دخترش و همچنین قتل یکی از پسرانش محکوم شد.
در سال 1984، آقای فریتزل دختر 18 ساله خود را در زیرزمین خانه خود در آمشتتن، شمال اتریش حبس کرد. او در طول 24 سال چندین بار به دخترش تجاوز کرد و از او هفت فرزند به دنیا آورد که یکی از آنها فوت کرد.

با توجه به گستردگی خشونت در این مراسم، رسانه های اتریشی به او لقب «هیولا آمشتتن» دادند.

به گفته مقامات اتریشی، همسر فریتزل که با سایر اعضای خانواده در طبقه دوم خانه زندگی می کرد، ظاهرا از آنچه در زیرزمین می گذشت بی خبر بود. پس از 24 سال ناپدید شدن، سرانجام دختر آقای فریتزل در سال 2008 توانست از اتاقش بیرون بیاید.

دادگاه منطقه ای در شهر کرمس و دوناو حکم داد که آقای فریتزل اکنون از یک بیماری روانی رنج می برد و بر اساس ارزیابی روانپزشکی که نشان می دهد او دیگر خطری ندارد، می تواند به یک زندان عادی منتقل شود.

این دستور تصمیم قبلی در سال 2022 را که درخواست آقای فریتزل برای انتقال به یک زندان عادی را رد کرده بود، لغو کرد.

آسترید واگنر، وکیل او به آسوشیتدپرس گفت: به طور خلاصه، دادگاه به این نتیجه رسیده است که او دیگر خطرناک نیست.

وی افزود که موکل من “هنگام اعلام تصمیم دادگاه در آستانه اشک بود و گفت که برای قربانیان بسیار متاسفم و می‌خواهم هر کاری که می‌تواند برای جبران خسارت آنها انجام دهد.”

این تصمیم هنوز از نظر قانونی لازم الاجرا نیست و دادستان ها 14 روز فرصت دارند تا تجدید نظر کنند.

کارگروه خبری حوادث

نویسنده حوادث با تمرکز بر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی رویدادها هستم. توانایی بررسی تأثیر رویدادها بر سیاست‌ها و جامعه را دارم و به خوانندگان نگاهی عمیقتر به این جنبه‌ها می‌دهم.