اقتصادی

ولوو دوباره درخشید – تیتر نیوز

ولوو دوباره درخشید - تیتر نیوز

ولوو کارز اعلام کرد که با افزایش تقاضای خودروهای برقی و تثبیت زنجیره تامین، رکورد فروش خودرو در سال ۲۰۲۳ را به ثبت رساند اما نرخ رشد آن تا پایان سال کاهش یافت.

به گزارش تیتر نیوز، شرکت خودروسازی ولوو اعلام کرد که تعداد خودروهای فروخته شده در یک سال با ۱۵ درصد افزایش به ۷۰۸ هزار و ۷۱۶ دستگاه در سال گذشته رسیده است و افزود که تقاضا به ویژه برای خودروهای تمام الکتریکی خوب بوده و ۷۰ درصد از سال ۲۰۲۲ رشد داشته است.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: رکورد فروش بی‌سابقه نشان‌دهنده سبد محصولات برقی قوی ولوو در ترکیب با زنجیره تامین پایدارتر است. نرخ رشد ولوو کارز در ماه دسامبر در مقایسه با ماه مشابه سال ۲۰۲۲ به ۴.۶ درصد رسید که اروپا ۴ درصد، چین ۶ درصد و ایالات‌متحده ۲۳ درصد رشد کردند.

طبق گزارش رویترز، خودروهای تمام الکتریکی و هیبریدی در ماه دسامبر ۵۵ درصد از کل خودروهای فروخته شده در اروپا، بزرگترین بازار شرکت را تشکیل می‌دهند. این شرکت قرار است درآمدهای اکتبر تا دسامبر و کل سال خود را در اول فوریه گزارش دهد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.