بین الملل

پاکستان کاردار ایران را احضار کرد

پاکستان کاردار ایران را احضار کرد

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد «نقض حریم هوایی خود توسط ایران و حمله به داخل قلمرو پاکستان را قویا محکوم می‌کند».

رسانه‌ها شامگاه سه‌شنبه خبر دادند ۲ مقر مهم گروهک تروریستی جیش‌الظلم در خاک پاکستان توسط موشک و پهپاد هدف قرار گرفت و منهدم شد.

وزارت خارجه پاکستان همچنین از احضار کاردار سفارت ایران در این کشور به‌منظور اعتراض به این اقدام خبر داد.

اسلام آباد همچنین گفت اعتراض به ایران را از طریق مقام‌های ارشد دیپلماتیک خود در تهران به وزارت امور خارجه ایران اعلام کرده است.

این در حالی است که تروریست‌های جیش‌الظلم که مقرهای آن‌ها در پاکستان قرار دارد، حملات تروریستی را در ایران انجام داده‌اند و تهران خواستار اقدام اسلام‌آباد علیه تروریسم شده بود.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگوی تلفنی ماه گذشته با «جلیل عباس جیلانی» سرپرست وزارت خارجه پاکستان با اشاره به حمله تروریست‌ها به مقر انتظامی در شهرستان راسک که به شهادت ۱۲ نفر و زخمی شدن هفت نفر از پرسنل نیروهای انتظامی منجر شد، از طرف پاکستانی خواست تا کشورش این گروهک را به عنوان یک گروه تروریستی مورد شناسایی قرار دهد.

حمله موشکی و پهپادی سپاه به مقر تروریست ها در خاک پاکستان

عکس منطقه‌ای که در پاکستان هدف موشک‌های سپاه قرار گرفت/ «کوه سبز» کجاست؟

311311

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.