اجتماعی

کدام خدمات تالاسمی تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج است؟

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، خدمات تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج برای مبتلایان به تالاسمی را تشریح کرد.

به گزارش تیتر نیوز، محمد اسماعیل کاملی در پاسخ به این سوال که کدام خدمات برای افراد مبتلا به تالاسمی تحت پوشش صندوق صعب العلاج است گفت: از پیش از تاسیس صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج نیز برای این بیماران برخی خدمات رایگان بوده که شامل تزریق خون به بیماران تالاسمی، خدمت MRIT2، هزینه پمپ دفروکسامین، هزینه عمل جراحی اسپلنکتومی کامل یا ناقص، فیلترخون، تزریق دفروکسامین، یکسری از آزمایشات مرتبط با بیماری و عوارض تزریق خون، چند قلم از داروهای تخصصی، هزینه آزمایشات مرحله اول و دوم تشخیص پیش از تولد جنین در زوج های تالاسمی مینور است.

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران افزود: علاوه بر حمایت‌های فوق با تشکیل صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج بیماران دارای تالاسمی نشان‌دار شده می‌توانند از مزایای صندوق بهره‌مند شوند.

بنابر اعلام سازمان بیمه سلامت، وی تاکید کرد: مزایای صندوق شامل آزمایش (26 کد خدمت )، خدمات بستری، پرتو پزشکی، خدمات پزشک، سنجش تراکم استخوان، خدمات روانشناسی، توانبخشی (4 کدخدمت) و ویزیت برای (8 گروه تخصصی ) است.

کاملی اظهار داشت: نکته قابل توجه این است که بیماران منتسب به نشان تالاسمی می‌توانند با رعایت ضوابطی، از مساعدت‌های موردی تبصره ذیل ماده 9 اساسنامه صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج با ارایه مدارک و مستندات به ادارات استانی پس از بررسی و طرح در کمیته‌های مربوطه بهره‌مند شوند.

کدام خدمات تالاسمی تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج است؟

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.