حوادث

انسداد ۴ محور به دلیل بارش برف/ ترافیک پرحجم در بازگشت از شمال و یکطرفه شدن چالوس و هراز

انسداد ۴ محور به دلیل بارش برف/ ترافیک پرحجم در بازگشت از شمال و یکطرفه شدن چالوس و هراز

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراه با اعلام آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور، از بسته شدن محورهای چلیس و هرز برای کاهش بار ترافیکی بازگشت از شمال به یک طرفه خبر داد.

سرهنگ احمد شرانی در گفت وگو با تیتر نیوز. وی درباره محدودیت های ترافیکی در جاده های کشور گفت: بعد از ظهر امروز تردد در آزادراه تهران – شمال و بزرگراه جنوب – شمال محور چلیس ممنوع و تردد در محور جنوب – شمال با بارگیری ممنوع است. از تردد ترافیک در شمال غرب کشور جلوگیری می شود. جهت گیری محورها در جهت شمال به جنوب بود. همچنین لحظاتی پیش به دلیل تردد شمال به جنوب در جاده هراز به تردد خودروهای در حال بازگشت از شمال منحرف شد مجوز صادر نمی شود. .

وی درباره وضعیت ترافیکی راه های کشور نیز گفت: ازدحام ترافیکی در محور شمال به جنوب چلیس سنگین و در محدوده ماسال و هزارچم نیمه سنگین است. وضعیت مشابهی در منطقه اسک تا مبارک آباد در مسیر شمال به جنوب هرات گزارش شده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراهان گفت: ترافیک در محور قزوین قدیم رشت حدفاصل پارک جنگلی سروان و امامزاده هاشم و محدوده رودبار سنگین گزارش شد و گفت: در هر دو جاده حد فاصل ورسک و گدوک، محور فروزکوه و محدوده آبسرد. ترافیک نیمه سنگین هستند.

شیرانی وضعیت ترافیکی محور کرج – قزوین را سخت عنوان کرد و گفت: در این جاده در محورهای مهرویل، مهرشهر و نصیرآباد ترافیک نیمه سنگین وجود دارد. همچنین ترافیک نیمه سنگین در محور قزوین – کرج حدفاصل هشتگرد تا پل کلک گزارش شده است.

وی با بیان اینکه ترافیک در محور سپاه – تهران در محدوده گردنه رنگریز و حدفاصل نسیم شهر به بهمن آباد نیمه سنگین است، گفت: همچنین در بسیاری از محورهای اتوبان قم – تهران ترافیک نیمه سنگین داریم. خون «خوشبختانه با حضور مأموران پلیس راه، تردد در محورهای منتهی به استان قم و مسجد مقدس جمکران به خوبی تنظیم شد.

در 29 استان کشور برف و باران می بارد

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی فرجه درباره وضعیت هوای راه های کشور نیز گفت: گزارش های دریافتی از مراکز کنترل پلیس راه کشور حاکی از آن است که در برخی مناطق شرق و غرب آذربایجان بارش برف و باران حاکی از آن است. ته نشینی. استان های آذربایجان، زنجان، تهران و مازندران، البرز، اصفهان، سمنان، قزوین، همدان، چهارمحال و باختری، اردبیل، کردستان، لرستان، مرکزی، قم، فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمان، یزد گلستان و گیلان . .

شیرانی ادامه داد: همچنین در برخی مناطق استان های هرمزگان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویار احمد، سیستان و بلوچستان و خوزستان بارندگی رخ داده است.

وی مهمترین موضوع در این شرایط جوی را پرهیز از سفرهای غیرضروری دانست و گفت: در صورت نیاز رانندگان و مسافران به سفر باید آمادگی کامل داشته باشند. رانندگانی که به هر دلیلی مجبور به تردد هستند باید از وضعیت راه ها، سلامت فنی خودرو به ویژه سلامت وسایل گرمایشی و برف پاک کن ها و زنجیر چرخ مطلع شوند. همچنین پر بودن باک خودرو در هنگام استارت بسیار مهم است و باید رعایت شود. همچنین رانندگان و مسافران در طول سفر لباس گرم، غذای کافی و … به همراه داشته و به توصیه ها و دستورات پلیس راهنمایی و رانندگی توجه کنند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراه ادامه داد: در برخی موارد مشاهده شده است که به دلیل بارش برف و بارش برف، ماموران پلیس راه را به صورت موقت مسدود کرده اند. اما برخی از رانندگان باهوش بودند و با پلیس تماس گرفتند. عبور کرده اند، وارد راه و سمت اشتباه شده اند و در آنجا با مشکل مواجه شده اند. اقدامی که هم جان آنها را به خطر می اندازد و هم مشکلات مضاعفی را برای امدادگران و ماموران پلیس ایجاد می کند. بنابراین ما اصرار داریم که رانندگان به دستورات پلیس توجه کنند.

شیرانی با تاکید بر اینکه نصب زنجیر چرخ نیز ضروری است گفت: رانندگان باید نحوه نصب زنجیر بر روی خودروی خود را بدانند و با نحوه نصب آن آشنا باشند از حرکت خودروها جلوگیری می کند. در هنگام بارش برف و باران، رانندگان باید فاصله معقولی از خودروی مقابل را رعایت کرده و با سرعت مطمئنه رانندگی کنند و از سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز خودداری کنند.

برف؛ 4 محور را مسدود کرد

وی درباره بسته شدن راه ها به دلیل بارش برف نیز گفت: محور سربیشا – نبندان در استان خراسان جنوبی به دلیل بارش برف از ساعت 8 صبح بسته شد. همچنین در استان های قزوین و مرکزی، محور بن زهرا سیاه و بالعکس به همین دلیل بسته شده است.

به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور شهمیرزاد قیصر و گرگان توکستان فراه نیز به دلیل بارش شدید برف و نبود ایمنی تردد تا اطلاع ثانوی مسدود است.

بیشتر بخوانید:

اطلاع رسانی کامل پلیس راهنمایی و رانندگی پس از بارش برف و باران / برای جلوگیری از سفرهای غیر ضروری و ترافیک ضروری است

شیرانی با اعلام شماره تلفن های 88255555 و 120 از رانندگان و مسافران خواست قبل از شروع سفر با این شماره ها تماس گرفته و با اطلاع از وضعیت جوی، ترافیک و بسته بودن جاده ها زمان و مسیر مناسب را برای سفر خود انتخاب کنند.

انتهای پیام

کارگروه خبری حوادث

نویسنده حوادث با تمرکز بر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی رویدادها هستم. توانایی بررسی تأثیر رویدادها بر سیاست‌ها و جامعه را دارم و به خوانندگان نگاهی عمیقتر به این جنبه‌ها می‌دهم.