ورزشی

برزگر: باید زیرساخت فوتبال را توسعه دهیم/اوسمار به زمان نیاز دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد برزگر با حضور در بیست و چهارمین دوره نمایشگاه رسانه‌های ایران ضمن بازدید از غرفه خبرگزاری آنلاین با خبرنگار آنلاین گفت‌وگویی داشت. برزگر ابتدا در مورد نمایشگاه رسانه‌های ایران اظهار داشت: بر حسب وظیفه تصمیم گرفتم که با حضور در این نمایشگاه تشکری از اصحاب رسانه داشته باشم. رسانه‌ها همیشه از ورزشکاران از جمله بنده حمایت داشته‌اند که من تبدیل به یکی از ورزشکاران کشور شدم. نمایشگاه واقعاً برای من دلچسب بود و از اینکه دوستان خودم را می‌بینم بسیار خوشحال شدم.

او در مورد عملکرد تیم ملی فوتبال تحت هدایت امیر قلعه نویی به خصوص در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ گفت: در بازی اول و دوم مرحله گروهی انتقاداتی نسبت به تیم ملی مطرح می‌شد اما با گذشت زمان بازیکنان تیم ملی عملکرد بهتری داشتند و اوج هنرنمایی ملی‌پوشان کشورمان دیدار با ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی بود. که واقعاً در آن بازی عملکرد خیلی خوبی داشتیم و با برتری برابر ژاپن گام به دیدار نیمه نهایی گذاشتیم.

پیشکسوت فوتبال ایران افزود: در بازی با قطر و گل دقایق ابتدایی که توسط سردار آزمون به ثمر رساندیم باعث شد تا برای ادامه بازی، بازیکنان آن طراوت همیشگی را نداشته باشند. به نظرم آن گل باعث شد تا بازیکنان دچار غرور شوند و تیم مقابل را دست کم گرفتیم؛ در مقابل کادر فنی قطر تیم ملی ایران را به خوبی آنالیز کرده بود و شناخت خوبی از بازیکنان ما داشتند. پس از به ثمر رساندن گل اول توسط قطر بازیکنان ایران در ادامه خیلی بازی را شل گرفتند و قطری‌ها از غافلگیری ملی‌پوشان ایران نهایت استفاده را کردند و توانستند به گل دوم هم دست یابند.

برزگر افزود: آرزوی همه ما ایرانی‌ها این بود که تیم ملی به مرحله فینال راه یابد اما اتفاقاتی رخ داد که باعث شد بار دیگر حسرت به دل به مانیم و نتوانیم در این دوره هم به قهرمانی دست یابیم. در بازی با قطر ما شانس‌های زیادی برای پیروزی داشتیم اما با بدشانسی هیچکدام از آنها تبدیل به گل نشد و هرچه به دقایق پایانی بازی نزدیک می‌شدیم، استرس بر بازیکنان غلبه کرد و در نهایت باعث شکست تیم ملی شد.

برزگر: باید زیرساخت فوتبال را توسعه دهیم/اوسمار به زمان نیاز دارد

او خاطر نشان کرد: اکنون نباید ناامید باشیم و باید برای رویدادهای بعدی خودمان را آماده کنیم. مسؤولان باید زیر بنای فوتبال کشور را تقویت کنند و به فوتبال پایه باید بسیار اهمیت دهیم چون فوتبال پایه خیلی برای آینده فوتبال ایران مهم و حیاتی است. ورود متخصصان به فوتبال پایه بسیار مهم است و باید از تجربیات آنها استفاده شود.

او در ارتباط با عدم استفاده از بازیکنان جوان در تیم ملی بیان کرد: با توجه به بازیکنان لژیونری که در تیم ملی وجود داشت کسی فکر این را نمی‌کرد که تیم ملی در این دوره نتیجه نگیرد. ماه‌ها در خصوص میانگین سنی تیم ملی بحث شد اما قلعه نویی ترجیح داد که از بازیکنان با تجربه بیشتری استفاده کند. از همین حالا باید به فکر پشتوانه سازی باشیم، از بازیکنان نخبه و با استعداد در لیگ باید استفاده کنیم، همچنین باید به جوان‌ها میدان داد تا تجربیات بیشتری را کسب کنند.

برزگر خاطرنشان کرد: ما اگر زودتر به فکر ترمیم فوتبال کشورمان باشیم چون رقبای ما در حال ترمیم زیربنای فوتبال خودشان هستند ما باید هر چه سریع‌تر تیم‌های پایه‌ای فوتبال ایران را تقویت کنیم و به جوان‌ها انگیزه دهیم.

برزگر که سابقه حضور در پرسپولیس را هم دارد در رابطه با تغییرات صورت گرفته در کادر فنی این تیم گفت: به نظرم مدیران پرسپولیس در انتخاب سرمربی برای تیم خود زمان را از دست دادند. یحیی گل محمدی جز شاخص‌ترین افراد در باشگاه پرسپولیس است و حالا که اوسمار ویه را به عنوان سرمربی جدید تیم انتخاب شده است باید از او حمایت کرد. اوسمار بیش از یکسال در پرسپولیس حضور داشته و با یحیی گل محمدی کار کرده است و به بازیکنان و شرایط آنها آشناست و باید به این مربی وقت داد تا نکات مد نظر خود را در تیم پیاده سازی کند و او حداقل به ۳، ۴ بازی نیاز دارد تا تفکرات خود را بتواند پیاده سازی کند.

او در پایان خاطر نشان کرد: پرسپولیس نفرات خوبی دارد و شایسته بهترین هاست و ما برای موفقیت این تیم دعا می‌کنیم و نفرات جدیدی هم که به تیم اضافه شده‌اند انشاالله زود تر سایر بازیکنان هماهنگ خواهند شد و ما شاهد یک پرسپولیس رویایی خواهیم بود.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.