استان ها

تجهیزاتی که دانشگاه آزاد در محلات دارد چرا باید دانشگاه دولتی وارد کند؟

تجهیزاتی که دانشگاه آزاد در محلات دارد چرا باید دانشگاه دولتی وارد کند؟

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی عنوان کرد که چرا به‌طور موازی در شهرستان محلات، دانشگاه دولتی، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌هایی ایجاد می‌شود که همان تجهیزات را دانشگاه آزاد محلات دارد؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، سیزدهمین دوره «سفر کیفیت» با حضور روح‌الله رازینی رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعضای هیئت نظارت و ارزیابی استان مرکزی در دانشگاه اراک برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در این جلسه با بیان اینکه طبق منویات مقام معظم رهبری اصل ۴۴ قانون اساسی باید اجرا شود، افزود: باید از ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش عالی بهره برد.

مرتضی قاسمی اضافه کرد: زمانی که ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان‌هایی مانند ساوه و آشتیان وجود دارد باید به دلایل متعدد دنبال تأسیس دانشگاه دولتی و فنی و حرفه‌ای باشیم؟

تجهیزاتی که دانشگاه آزاد در محلات دارد چرا باید دانشگاه دولتی وارد کند؟

وی یادآور شد: چرا به‌طور موازی در شهرستان محلات، دانشگاه دولتی، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌هایی ایجاد می‌شود که همان تجهیزات را دانشگاه آزاد محلات دارد که البته دانشگاه آزاد اسلامی در راستای مولدسازی آنها اقدام کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: چرا دولت باید به جای چابک‌سازی دنبال ایجاد هزینه است و باید دانشگاه‌های دولتی برای هر دانشجو سالانه ۵۶ میلیون تومان هزینه کنند؛ در حالی که این هزینه در دانشگاه آزاد اسلامی بسیار کمتر است.

قاسمی در ادامه پیشنهاد کرد که شبکه‌سازی در دانشگاه‌ها باید صورت گیرد و دانشگاه آزاد اسلامی با هماهنگی مسؤلان سازمان مرکزی آمادگی خود را در این باره اعلام می‌کند.