بین الملل

تظاهرات گسترده حامیان فلسطین مقابل کاخ سفید

تظاهرات گسترده حامیان فلسطین مقابل کاخ سفید

معترضان آمریکایی با تجمع مقابل کاخ سفید، به حملات رژیم صهیونیستی علیه شهر رفح در جنوب نوار غزه اعتراض کرده و خواستار توقف این حملات مرگبار شدند.

به گزارش تیتر نیوز، در پی حملات بی‌سابقه روز دوشنبه رژیم صهیونیستی به شهر رفح، واقع در جنوب نوار غزه که به شهادت و زخمی‌شدن ده‌ها نفر منجر شد، تظاهرکنندگان حامی فلسطین شامل اعضای چند سازمان غیردولتی و دانشجویان در برابر کاخ سفید تجمع کرده و در این تجمع پرچم‌های فلسطین را حمل کرده و شعارهایی را علیه جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل حمایتش از رژیم صهیونیستی سر دادند.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی، این معترضان همچنین پلاکاردهای حاوی چند شعار را به نمایش گذشتند، شامل «دستتان را از رفح کوتاه کنید»، «رفح را نجات دهید»، «به همه کمک‌های آمریکا به اسرائیل پایان دهید.»

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا به ارتش خود دستور داد تا برای حمله به رفح، جایی که ۱.۴ میلیون فلسطینی بر اساس گزارش سازمان ملل متحد در آن جمع شده‌اند، آماده شود.

نتانیاهو روز دوشنبه بار دیگر بر ادامه «فشار نظامی تا پیروزی کامل» بر حماس که به ادعای او، رفح «آخرین سنگر آن» است، با هدف ادعایی آزادی «همه اسرا» تاکید کرد. با وجود تهدید رژیم صهیونیستی به حمله زمینی به رفح، آخرین پناهگاه بیش از یک میلیون فلسطینی در نوار غزه، فشارهای بین‌المللی برای توقف این حمله و برقراری آتش‌بس تشدید می‌شود.

حملات جنایتکارانه‌ای که رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ آنلاین) تاکنون اجرا کرده، به شهادت بیش از ۲۸۳۰۰ فلسطینی و مجروح شدن نزدیک به ۶۸۰۰۰ تن دیگر منجر شده است. همچنین حملات این رژیم علاوه بر آن نزدیک به ۸۵ درصد از جمعیت غزه را آواره ساخته و آنها را در معرض قحطی و کمبود آب و دارو قرار داده و به ۶۰ درصد زیرساخت‌های این منطقه تحت محاصره هم آسیب رسانده یا آنها را تخریب کرده است.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.