استان ها

حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک باعث ایجاد اقتصاد پایدار می‌شود

حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک باعث ایجاد اقتصاد پایدار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تیتر نیوز از قم، سیدمحمد آقامیری در مراسم افتتاح همزمان هشت هزار طرح کسب و کار خرد،کوچک و متوسط تحت حمایت صندوق کارآفرینی امید کشور که در یکی از واحدهای تولیدی شهرک شکوهیه قم برگزار شد، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای سال شعار حکیمانه‌ای را انتخاب کردند و ما می‌دانیم که راهکار، رشد تولید است که می‌تواند در مهار تورم موثر باشد. 

وی افزود: واقعیت این است که تولید وابسته به نقدینگی است و اگر‌ نتوانیم نقدینگی مورد نیاز صنایع را تامین کنیم، شعار مهار تورم محقق نمی‌شود. 

دکترآقامیری با اشاره به اینکه تورم این استان در طول ۲ ماه اخیر کاهشی بوده‌است، گفت: به همت مدیران کل استان امروز دستاوردی کسب کرده‌ایم و آن هم این است که تورم قم کاهشی شده و رتبه‌مان از ۲۱ به رتبه ۲۷ رسیده‌است. 

وی ادامه داد:‌ امیدواریم تا چند وقت دیگر قم را بعنوان ارزان‌ترین استان در کشور معرفی کنیم. 

وی دربخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حمایت از صندوق کار آفرینی امید منجر به توسعه بیشتر چرخه تولید کشور می‌شود، عنوان کرد: به عقیده بنده صندوق کارآفرینی امید راهکار مهم و موثری برای افزایش تولید و توسعه کسب و کارهای کوچک، خرد و متوسط است. 

 وی افزود: اگر به دنبال اشتغال و اقتصاد پایدار هستیم باید از بنگاه‌های خرد و متوسط حمایت کنیم چون این واحدها مبتنی بر دانش و اعتماد به نفس جوانان غیور ایرانی است. 

استاندار قم مطرح کرد: بنده امروز به این باور رسیده‌ام که کشور ما باید از خودکفایی عبور کرده و به خود اتکایی برسد و این موضوع محقق نخواهد شد مگر اینکه به دانش‌ها و علوم نوین روی بیاوریم. 

 آقامیری در پایان بیان کرد: دولت امروز نگاه مثبتی به ظرفیت‌های تولید و توانایی‌های جوانان دارد و در طول این مدت در تلاش بوده با تزریق تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی از این چرخه حمایت کند.

انتهای پیام