اجتماعی

رشد ۱۷ درصدی مسیر ویژه نابینایان در ایستگاه‌های متروی تهران/ آسانسور فعال در ۴۵ ایستگاه مترو

رشد ۱۷ درصدی مسیر ویژه نابینایان در ایستگاه‌های متروی تهران/ آسانسور فعال در ۴۵ ایستگاه مترو

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، از افزایش ۱۷ درصدی مسیر ویژه نابینایان در ایستگاه‌های مترو در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل خبر داد.

به گزارش تیتر نیوز، مسعود درستی با اشاره به اینکه در ۶۱ در صد ایستگاه‌های مترو مسیر ویژه روشندلان تعبیه شده است، گفت: از مجموع ۱۵۶ ایستگاه بهره‌برداری‌شده ۹۶ ایستگاه معادل۶۱درصد، دارای مسیر روشندلان در تراز سکو هستند.

وی افزود: در خط یک ۷۲ درصد، خط دو ۷۲ درصد، خط سه ۵۲ درصد، خط چهار ۶۵درصد، خط پنج ۳۰درصد، خط شش ۶۰ درصد و خط هفت ۶۲درصد ایستگاه‌ها به مسیر ویژه نابینایان تجهیز شده‌اند.

درستی همچنین از وجود آسانسور فعال در ۴۵ ایستگاه مترو خبر داد و گفت: خط ۵ با ۲۲ دستگاه بیشترین تعداد آسانسور فعال را دارد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تصریح کرد: از ایستگاه صادقیه تا گلشهر در هر ۲ سکو آسانسور تعبیه شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به مناسب‌سازی مترو برای معلولان شده است، افزود: در این راستا، افتتاح ایستگاه‌های جدید منوط به داشتن آسانسور شد تا افرادی که با ویلچر وارد مترو می‌شوند با پله‌های ثابت یا برقی مواجه نشوند و بتوانند با آسانسور به سکوی ایستگاه برسند.

وی در خصوص مشکلاتی که در زمینه مناسب‌سازی ایستگاه‌های قدیمی وجود دارد، گفت: در برخی از ایستگاه‌های قدیمی فضای کافی برای آسانسور در نظر گرفته نشده و در برخی دیگر نیز به دلیل مشکل دریافت مجوز از سازمان استاندارد، آسانسورها فعال نیستند.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، درستی در پایان خاطرنشان کرد: همه ۱۳ ایستگاه خط پنج، دارای سطح شیب‌دار در ورودی ایستگاه هستند. بنابراین می‌توان گفت این خط برای استفاده افراد دارای معلولیت به‌ویژه معلولان حرکتی، مناسب است.

انتهای پیام 

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.