فرهنگ و هنر

پیروان قرآن حماسه بزرگ طوفان الاقصی را آفریدند/همه دستگاه‌ها باید برنامه قرآنی داشته باشند

پیروان قرآن حماسه بزرگ طوفان الاقصی را آفریدند/همه دستگاه‌ها باید برنامه قرآنی داشته باشند

وزیر فرهنگ گفت: برنامه مفصلی در دولت برنامه‌ریزی شده است که به زودی ابلاغ خواهد شد. همه وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی باید تکالیف روشنی را در حوزه قرآنی ایفا کنند.

به گزارش تیتر نیوز، محمدمهدی اسماعیلی -وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی- بعداظهر امروز پنج‌شنبه(۲۶ بهمن‌ماه) در آیین افتتاحیه چهلمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه این مسابقات از امروز با حضور ۹۹ قاری از ۴۴ کشور و ۵ قاره جهان آغاز می شود، اظهار کرد: عدد ۴۰ در فرهنگ دینی ما نماد تکامل است. الحمدالله خدا را شاکر هستیم که در چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم بیش از ۱۱۰‌کشور شرکت کننده حضور دارند.

وی ادامه داد: ما شاهد قوت و تعالی، جهاد و مقاومت در جهان اسلام هستیم. امروز مردم عزیز غزه بیش از پنج ماه است که دچار شدیدترین حملات و هجوم‌های رژیم وحشی و اشغالگر قدس قرار گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: صحنه‌هایی که در رسانه‌ها منتشر شده دنیا را مبهوت کرده است. کودکانی که خانواده‌های خود اعم از پدر، مادر، خواهر و برادر خود را از دست داده‌اند که چنین کسانی مقابل دوربین قرار می‌گیرند و می‌گویند، و کفا به لله وکیلا. 

اسماعیلی تاکید کرد: این قدرت قرآن است که اینطور  فضای مقاومت را رقم زده است. امروز نهضت مقاومت اسلامی مردم منطقه، دشمن صهیونیستی را به زانو در آورده است. ما درحال مشاهده تحقق وعده‌های الهی هستیم.

وی افزود: ما همه وعده‌های الهی را در این دوره مقاومت مشاهده کرده‌ایم. شما نگاه کنید، در فاصله این دو جشنواره و این دو مسابقه‌، جریان قرآن سوزی را در تابستان امسال‌ و در قرنی که مدعی آزادی بیان است‌، علیه مقدسات و مقابل چشم همگان و نزدیک به ۲ میلیارد مسلمان اجرا کردند. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: این افراد قرآنی سوزی را برای اینکه نفرت و کینه خود را از پیام قرآن نشان دهند، انجام دادند ولی پیروان قرآن حماسه بزرگ طوفان الاقصی را آفریدند. به همه شهدای مقاومت، غزه و سیدالشهدای مقاومت حاج قاسم عزیز درود و صلوات می‌فرستیم.

اسماعیلی بیان کرد: امسال با اتفاق مبارکی که رخ داده، حضور قوی مسابقات از نظر کمی و کیفی توسعه یافته است.

وی در پایان گفت: دولت جمهوری اسلامی سر تا پا باید قرآنی باشد. برنامه مفصلی در دولت برنامه ریزی شده است که به زودی ابلاغ خواهد شد. همه وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی باید تکالیف روشنی را در حوزه قرآنی ایفا کنند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.