بین الملل

پهپاد انتحاری امریکا به میدان نبرد نزدیک‌تر شد/ عکس

به گزارش خبرگزاری تیتر نیوز، شرکت آمریکایی Anduril که سری مهمات سرگردان (پهپاد انتحاری) ALTIUS را تولید می‎کند، اولین تست پهپاد انتحاری ALTIUS-700M را انجام داد. در این تست، پهپاد انتحاری ALTIUS-700M، ماکت سامانه پدافندی بوک-ام۲ را مورد اصابت قرار می‎دهد.

پهپاد انتحاری ALTIUS-700M می‎تواند توسط لانچرهای زمینی، دریایی و یا از پهپادهای رزمی و بالگردها شلیک شود. این پهپاد می‎تواند کلاهکی به وزن بیش‎از ۱۳ کیلوگرم (۳۳ پوند) را حمل کند. پهپاد انتحاری ALTIUS-700M با کلاهک خود دارای مداومت پروازی ۷۵ دقیقه بوده و برد آن حدود ۱۶۰ کیلومتر (۱۰۰ مایل) است.

پهپاد انتحاری امریکا به میدان نبرد نزدیک‌تر شد/ عکس

استفاده از پهپادهای انتحاری کوچک یا همان مهمات سرگردان نظیر محصولات خانواده ALTIUS، بسته به نوع خود، توانایی انهدام یا صدمه‎زدن به زرهپوش‎ها، خودروها، شناورها و … را دارند و دارای قدرت تخریب و برد مناسب هستند و هزینه آن‎ها نیز به‎صرفه است.

۲۲۷۲۲۷

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.