اخبار کسب و کارعلمی و پزشکی

شکم بند ضد امواج

امروزه در عصر پیشرفت تکنولوژی، کاربرد و استفاده از طیف‌های فرکانسی و امواج رادیویی در حال گسترش روز افزون است. مطالعات متعددی در مورد رابطه این امواج با مشکلات جدی سلامت انسان از جمله سرطان، سقط جنین، خستگی‌های مزمن، اوتیسم، نقص سیستم ایمنی، فراموشی، افسردگی، حالت تهوع و… انجام شده است و همچنان این تحقیقات و مطالعات در حال انجام است.

متخصصان و محققان تنکو با توجه به آسیب‌پذیر بودن مادران باردار و جنین آنها و در راستای حفظ سلامت آنها با بهره‌گیری از منسوجات پیشرفته مبتنی بر فناوری نانو اقدام به تولید شکم‌بند دوران بارداری محافظ امواج کرده است و از ابتدای تولید تا کنون موفق به دریافت تاییدیه‌ها و جوایز متعددی شده است. این شکم‌بندهای محافظ علاوه بر حفاظت و جذب امواج و حفظ سلامت جنین، در جلوگیری از افتادگی شکم و همچنین کاهش کمردردهای شایع دوران بارداری کاربرد دارد.

شکم بند ضد امواج

گواهینامه‌ها و تاییدیه‌های شکم‌بند بارداری نانویی ضد امواج تنکو

 • تاییدیه نانو مقیاس از ستاد فناوری نانو
 • تاییدیه و پروانه ساخت از وزارت بهداشت و درمان
 • تاییدیه خاصیت ضد امواج از آزمایشگاه آنتن دانشگاه علم وصنعت
 • گواهی شرکت در نمایشگاهها و جشنواره اختراعات بین المللی و کسب دو مدال طلا
 • گواهی مدال سازمان مالکیت فکری و معنوی ملل متحد
 • گواهی کسب کاپ و دیپلم افتخار از دانشگاه رومانی

ویژگی‌ها و کاربردهای شکم‌بند بارداری نانویی ضدامواج تنکو

خاصیت ضد امواج

با توجه به خطرات مخربی که امواج مختلف محیط زندگی خصوصا موبایل بر جنین انسان دارد، این خاصیت باعث میشود که میزان تاثیر این امواج بر جنین کاسته شده و از بروز مشکلات شدید ژنتیکی و اختلالات دیگر جلوگیری نماید.

قابلیت تنظیم در طی دوران بارداری

ساختار منحصر به فرد شکم‌بند و استفاده از پارچه‌های خاص در آن این امکان را فراهم آورده است که در طی دوران بارداری با افزایش حجم شکم بتوان آن را تنظیم نمود. همه ما میدانیم که خرید شکم بند آرتان برای بارداری مفید است، اما این گن ضد امواج بیشتر توصیه می شود.

خاصیت جذب شوک

با توجه به ساختار نرم و انعطاف‌پذیر شکم‌بند، استفاده از آن می‌تواند آسیب جنین بر اثر ضربات ناگهانی به شکم را کاهش دهد.

کمک به ریکاوری سریع پس از زایمان

همانطور که در مورد فوق ذکر شد، شکم‌بند از کشیدگی پوست طی دوران بارداری جلوگیری می‌کند، لذا پس از زایمان پوست ناحیه شکم سریع‌تر به حالت قبل باز می‌گردد.

رنگ روشن

با توجه به تاثیر مثبت رنگ روشن در آرامش انسان، در این شکم بند از رنگهای روشن استفاده شده است.

سبک و راحت

وزن بسیار پایین این شکم‌بند باعث رضایت مادر به هنگام اسفتاده از آن می‌شود.

پوشیدن و باز کردن آسان

با توجه به شرایط خاص زنان باردار خصوصا در اواخر دوران بارداری این شکم بند به نحوی طراحی شده است که بتوان با سهولت هرچی بیشتر پوشید و یا از تن خارج نمود.

کاهش علائم کشیدگی پوستی

با توجه به افزایش حجم و افتادگی شکم طی دوران بارداری خصوصا در ماههای آخر، امکان ایجاد کشیدگی پوست ناحیه شکم در زنان باردار افزایش میابد که با استفاده از این شکم بند میتوان این احتمال را تا حد زیادی کاهش داد.

جلوگیری یا کاهش کمردرد

طبق مطالعات انجام شده بین ۵۰ تا ۷۰ درصد زنان در طی دوران بارداری به کمردرد مبتلا می‌شوند. با استفاده از شکم بند مخصوص این دوران میتوان تا حد زیادی از این درد را کاهش داد.

نحوه استفاده گن بارداری ضد امواج الکترومغناطیس:

این گن ضد اشعه توسط یک کش درجه دار، جهت تغییر سایز پشتیبانی می شود و شما می توانید در هنگام استفاده از آن بسته به سایز شکم تان در دوران بارداری آن را تنظیم نمائید. برای بعد از بارداری میتوانید قیمت گن اسلیپ آرتان را جستجو و سپس آن را تهیه کنید.

نحوه شستشو گن ضد اشعه بارداری:

 •     با آب سرد شسته شود
 •     جهت شسشتو از شامپو استفاده شود
 •     با دست شسته شده و محصول در هنگام شستشو مچاله نشود

چرایی استفاده از محصولات ضد اشعه بارداری:

بافت سلولی ما توسط هاله ای از الکترومغناطیس محافظت می شود، اما اگر این لایه محافظ توسط عوامل خارجی مانند امواج الکترومغناطیسی تحت تاثیر قرار گیرد، احتمال نقص در عملکرد سلولی و به مرور زمان تخریب سلولی را خواهیم داشت. متاسفانه هرچه این بافت سلولی ضعیف تر باشد میزان تخریب و آسیب بیشتر می باشد. با این فرضیه و با توجه به اینکه جنین نوزاد بافت سلولی ضعیفی دارد احتمال آسیب پذیری جنین نوزاد بیشتر خواهد بود. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی WHO، امواج الکترومغناطیسی یکی از مهمترین منابع تاثیر گذار بر سلامت انسان ذکر شده است.

ازین رو این امواج به دلیل ضعف سلولی در جنین نوزاد می تواند اثرات مخرب تری بر روی جنین در حال رشد داشته باشد. این امر به نحوی می تواند اثرات مخربی داشته باشد که بهتر است بانوان باردار به غیر از مواقع ضروری از قرارگیری در محیط آلوده به امواج خودداری نمایند. در واقع می توان گفت استفاده از محصولات محافظ در برابر امواج الکترومغناطیسی مانند لباس بارداری ضد امواج، یک نوع مدیریت ریسک و پیشگیری از آسیب های احتمالی می باشد که به سختی قابل برگشت و جبران می باشد.

خطرات امواج در بارداری

قرار گرفتن خانم های باردار در معرض امواج الکترومغناطیسی طولانی مدت ، می تواند اثرات منفی بر روی جنین بگذارد. امواج الکترومغناطیس ، تنها به موبایل و وای فای محدود نمی شود ؛ بلکه بسیاری از وسایل زندگی از خود امواج الکترومغاطیس تابش می کنند. یکی از مهمترین اندام های جنین ، که شکل گیری آن در سه ماهه اول بارداری رخ می دهد ، مغز جنین است. حتی در هنگام تولد نیز ، هنوز جمجمه نوزاد کاملا سفت نشده و امکان آسیب ، به غشاهای سلولی آن وجود دارد. اگر مادر در دوران بارداری ، به ویژه در ماه های اول در معرض امواج قرار گیرد ، این امواج به بافت رحم مادر نفوذ می کنند و می توانند سبب اختلال ، در رشد مغزی جنین شوند. آسیب مغزی جنین می تواند مشکلاتی چون ، بیماری اوتیسم ، عقب ماندگی ذهنی و سایر ناهنجاری ها را ، در او ایجاد کند. بیش فعالی ، یکی دیگر از اثرات مخرب ناشی از امواج الکترومغناطیس بر جنین ، می باشد.

چگونه می توان خطرات ناشی از امواج در بارداری را کاهش داد ؟

با رعایت نکات زیر ، می توانید از جنین در برابر امواج محافظت نمایید :

 • زمانی که از اینترنت استفاده نمی کنید ، وای فای خود را خاموش کنید.
 • به جای استفاده از تلفن های بی سیم ، از تلفن های رومیزی ساده استفاده کنید.
 • از تجهیزات اینترنت با سیم ، در محل زندگی یا کار خود استفاده نمایید.
 • از قرار دادن موبایل ، تبلت و لپ تاپ در نزدیکی بدن خود ، اجتناب کنید.
 • استفاده از موبایل را به جز در مواقع ضروری ، محدود کنید. زیرا امواج موبایل در استفاده طولانی مدت می توانند ، سبب ایجاد سردرد شوند.
 • از قرار گرفتن در معرض امواج الکترو مغناطیسی و کابل های فشار قوی ، پرهیز کنید.
 • در هنگام استراحت ، موبایل خود را حداقل 3 متر دورتر از محل استراحت خود ، قرار دهید.

می توانید برای کاهش اثر امواج بر جنین در دوران بارداری ، از گن های ضد امواج بارداری ، استفاده کنید. خواص گن ضد امواج بارداری به گونه ای است که جنین را از خطر امواج به طور کامل در امان نگه می دارد.

چرا باید از گن ضد امواج بارداری استفاده کرد ؟

طبیعتا همه مادران دوست دارند فرزندشان در نهایت صحت و سلامت متولد شود , بدین ترتیب هر گونه مراقبتی را انجام می دهد. با توجه به شرایط کنونی و زندگی افراد در عصر حاضر ، امکان اینکه مادر کاملا از قرارگیری در برابر امواج مغناطیسی دور بماند خیلی کم است. با توجه به این مسئله که امروزه بسیاری از کارها با موبایل و اینترنت به انجام می رسند ، تقریبا در هر مکانی احتمال برخورد با امواج الکترومغناطیس وجود دارد. از طرفی این امواج قابل رویت نیستند و ممکن است مادر بدون آن که بداند در محلی قرار گیرد که چنین فرکانس هایی ساطع می شوند. بنابراین مطمئن ترین راه این است که از گن ضد امواج بارداری استفاده کند.

درست است که قیمت گن ساعت شنی آرتان بسیار مناسب تر از این گن است اما خواص گن ضد امواج بارداری باعث می شوند که مادر و جنین از هر گونه خطری که به فرکانس های الکترومغناطیسی مربوط می شوند ، در امان باشند.این گن مثل گن های معمولی که ممکن است موجب بد بو شدن بدن شما شوند نیست. بلکه علاوه بر خاصیت ضد الکتریسیته ، ضد بو و ضد میکروب نیز می باشد.