عمومی

طرح توسعه امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان بازبینی می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

طرح توسعه امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان بازبینی می‌شود - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت‌الاسلام مختار کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین اظهار کرد: برای اجرای طرح توسعه بقاع متبرکه هر ساله سهمیه‌ای به استان ابلاغ می‌شود و بخشی از این کار توسط هیئت امنای بقاع با نظارت اوقاف انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در بقعه قیدار نبی در سال‌های اخیر بیش از ۶ هزار متر مربع توسعه داشتیم، عنوان کرد: از محل درآمد و موقوفات قیدار نبی مجوزی را از سازمان اخذ کردیم و ۶ هزار متر کف‌سازی و سنگ‌فرش شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان به آزادسازی خانه‌های اطراف بقعه قیدار نبی اشاره کرد و گفت: نزدیک ۲۰ میلیارد برای آزادسازی این منازل هزینه شده است.

وی احداث ۴۰ چشمه سرویس بهداشتی را از دیگر خدمات این بقعه برشمرد و افزود: باید با علاوه بر احداث و توسعه بخش‌های خدماتی، مبالغی را برای نگهداری اختصاص داد و هزینه نگهداری آن ۵۰ میلیون است.

کرمی خاطرنشان کرد: طرح توسعه امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان نیز در حال بازبینی است و به زودی طرح توسعه به تصویب می‌رسد و با فازبندی پروژه به اجرا درمی‌آید.

وی یادآور شد: تا کنون ۱۴ چشمه سرویس بهداشتی احداث شده که البته تصدی سرویس‌های بهداشتی در شهر با شهرداری است و شورا باید به‌کارگیری نیروی خدماتی برای این محل را مصوب کند.