نهضت هنر انقلاب در خوزستان شعله ورتر از گذشته شده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

نهضت هنر انقلاب در خوزستان شعله ورتر از گذشته شده است - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد شهباز گهروئی شنبه شب در آئین اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی و تجلیل از چهره هنر انقلاب اسلامی خوزستان در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: بر روان پاک مجاهدان و شهدای راه حقیقت، از آدم (ع) تا به امروز درود می‌فرستم، آنانی که هنرمندان واقعی عالم هستند؛ همان گونه که آن پیر روشن ضمیر انقلاب اسلامی فرمود تنها هنری مورد قبول قرآن است که کوبنده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی درد و در یک کلام، اسلام آمریکایی باشد.

وی افزود: قطعاً این هنر و هنرمند محدود به جغرافیا نیست چرا که حقیقت و انسانیت مرز نمی‌شناسد، چقدر اقل و ادل سرود مرز ما عشق است هرجا اوست آنجا خاک ماست، سامرا، غزه، حلب، تهران، چه فرقی می‌کند؟

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان گفت: امشب مفتخریم که سرافرازانه بگوییم نهضت هنر انقلاب در استان خوزستان شعله ورتر از گذشته، مؤثر و جریان ساز شده است به طوری که روایت تولیدات و رویدادهای شاخص نهضت هنر انقلاب اسلامی در خوزستان در زمان محدود یک ساعت و ۲ ساعت بی شک غیرقابل انجام است.

شهباز گهروئی ادامه داد: چه شد که به این نقطه مطلوب رسیدیم و باید قدردان چه چیز یا چه کسانی باشیم تا این مسیر همچنان رو به رشد و تعالی باشد و آنچه مطلوب و ایده آل امام انقلاب اسلامی است محقق گردد؟ هنر مردمی، مزیت خوزستان در امر هنر انقلاب وجود و بروز هنرمندان، هسته‌ها و حلقه‌های مردمی انقلابی هنر، ادبیات و رسانه است.

وی عنوان کرد: اگر وظیفه‌ای بر عهده مسئولان نهادهای دولتی است بی شک تسهیل گری، بستر سازی و زمینه سازی رشد و کنشگری این سلول‌های بنیادین فرهنگ و هنر است؛ دغدغه مندانی که نظام مسائل انقلاب اسلامی را فهم کردند، برای حل و کاهش این مسائل با همه وجود وارد میدان شده‌اند و عتاب‌های دوست و دشمن باعث عقب نشینی آنها از این آرمان بزرگ نشده است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان با بیان اینکه این هسته‌ها مخاطب هدفشان را انتخاب کرده‌اند، تصریح کرد: با قالب‌ها مختلف هنری، ادبی و رسانه‌ای سعی در تعمیق و گسترش حقیقت در آحاد جامعه بشری دارند، باشد که بتوانیم خدمتگزاری شایسته، برای مجاهدان جنگ نرم، ترکیبی و هیبریدی بی‌نظیر این روزها باشیم.

شهباز گهروئی، انتخاب چهره برتر هنر انقلاب اسلامی خوزستان در بین این‌همه ستاره درخشان را کار دشواری اعلام و عنوان کرد: قطعاً افرادی که امشب به این عنوان برتر دست می‌یابند نماینده این خانواده بزرگ هستند؛ وضع موجود هنر استان خوزستان این است، موج جریان و رودخانه خروشان نهضت هنر انقلاب رو به جلو در حال حرکت مؤثر است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان با اشاره به ابتکار به خرج داده شده در سال جاری گفت: از آنجایی که برخی هنرها مثل سرود، نمایش و حتی برخی اتفاقات تجسمی به صورت گروهی رخ می‌دهد و ما ناگزیر بودیم فرد را به عنوان چهره هنر انقلاب انتخاب کنیم، لذا امشب شاهد تقدیر از هسته برتر انقلاب اسلامی هستیم که استان خوزستان بوده و امیدواریم اگر مورد تأیید است ادامه پیدا کند.

شهباز گهروئی اظهار کرد: سال گذشته ۲۷ مورد در قالب‌های مختلف روایت کردیم که همان موقع می‌دانستیم پرداختن به روایت‌ها حتماً در سال ۱۴۰۲ می‌تواند بهتر باشد.