بین الملل

گاف جدید بایدن: به اسرائیلی‌ها گفتم به حیفا حمله نکنید!

گاف جدید بایدن: به اسرائیلی‌ها گفتم به حیفا حمله نکنید!

رئیس‌جمهوری سالخورده آمریکا در تازه‌ترین خطای گفتاری، مرتکب اشتباه دیگری شد و شهر بندری «حیفا» در اراضی اشغالی را با «رفح»، آخرین پناهگاه غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه اشتباه گرفت.

به گزارش تیتر نیوز، این اشتباه جو بایدن، رئیس‌جمهوری ۸۱ ساله آمریکا زمانی رخ داد که از او در مصاحبه با «نکسار میدیا» درباره طرحش برای حمایت از رای‌دهندگان فلسطینی در بحبوحه حملات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین سوال پرسیده شد.

بایدن گفت: «اول اینکه، با آنها دیدار کرده‌ام.» او افزود: «دوم اینکه، کاملا روشن کردم که ما باید به شدت میزان مواد غذایی، آب و خدمات درمانی که وارد غزه می‌شود، افزایش دهیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه قصد داشت به شهر رفح، جنوبی‌ترین شهر در نوار غزه اشاره کند، اما گفت: «و من همچنین برای اسرائیلی‌ها روشن کرده‌ام که به حیفا حمله نکنید!»

به گزارش نیویورک‌پست، بعد از آن رشته افکار بایدن گسسته شد و به‌ نظر می‌رسید که دیگر تمایلی ندارد روی آن صحبتی داشته باشد. بایدن گفت: «به هر حال اینطور نیست.»

در هفته‌های اخیر، رفح به کانون عملیات‌های بی‌رحمانه رژیم صهیونیستی علیه حماس و پاکسازی نوار غزه از دست نیروهای این گروه تبدیل شده است.

در شرایطی که شش ماه از جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه می‌گذرد، بیش از ۳۳ هزار فلسطینی به شهادت رسیده و هزاران تن دیگر زخمی شدند و اکثر قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. اکنون نه‌تنها چشم‌اندازی برای آتش‌بس دیده نمی‌شود، بلکه اخباری از تدارکات صهیونیست‌ها برای حمله به شهر رفح، در جنوبی‌ترین نقطه غزه که میزان ۱.۴ میلیون آواره فلسطینی است، به گوش می‌رسد.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.