اجتماعی

از ایده های جوانان در حوزه محیط زیست حمایت ویژه می‌کنیم

از ایده های جوانان در حوزه محیط زیست حمایت ویژه می‌کنیم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: من از جوانان می‌خواهم که ایده‌ها و نظرات خود را در حوزه محیط زیست ثبت کنند و ما از این ایده های آنان حتما به‌صورت ویژه استفاده خواهیم کرد چون همیشه خلاقیت در جوانان بسیار بیشتر از سایر افراد است.

به گزارش تیتر نیوز علی سلاجقه در جلسه با دختران همکاران به مناسبت روز دختر و دهه کرامت تاکید کرد: ظرفیت اشتغال‌زایی خوبی در کشور وجود دارد و نباید تراوشات ذهنی را در بیان ایده‌ها نادیده گرفت زیرا جامعه ما نیازمند ایده های ناب شما جوانان است.

وی با اشاره به اینکه ما در سازمان حفاظت محیط زیست از ایده‌های شما جوانان به‌ویژه دختران در حوزه محیط زیست به‌صورت جدی حمایت می کنیم، افزود: زن در جامعه ما به عنوان یک ارزش تلقی می‌شود و به این سرمایه‌های کشور افتخار می‌کنیم چون آینده این کشور به دست‌های توانمند جوانان به‌ویژه زنان رقم می‌خورد.

معاون رییس جمهوری از برگزاری جلسات دیگر با حضور فرزندان همکاران سازمان استقبال کرد و ادامه داد: دشمن امروز کودکان و فرزندان ما را هدف قرار داده است اما بعد از عملیات وعده صادق مشاهده می‌کنیم که تمامی دانشجویان آزادی‌خواه جهان در آمریکا و اروپا شعارهایی را که جمهوری اسلامی سال‌هاست سرداده، به عنوان شعار اصلی اعتراضات خود علیه رژیم شیطان صفت صهیونیستی و نظام لیبرالیستی بیان می‎کنند.

سلاجقه با اشاره به نقش‌های متعدد و بسیار مهم دختران در خانواده و جامعه گفت: من از شما جوانان می‌خواهم که ایده‌ها و نظرات خود را در حوزه محیط زیست ثبت کنید و ما از این ایده‌های شما حتما استفاده خواهیم کرد چون همیشه خلاقیت در جوانان بسیار بیشتر از سایر افراد است.

همچنین در این جلسه نجمه کمالی – مشاور امور زنان سازمان حفاظت محیط زیست – با اشاره به اینکه زنان در عرصه‌های حفاظت از محیط زیست نیز افتخار آفرینی کرده‌اند، تاکید کرد: زنان و دختران ما آینده سازان کشور هستند در تصمیم‌گیری‌های حوزه محیط زیست نقش‌آفرینی می‌کنند و این برای ما بسیار ارزشمند است.

کمالی افزود: امروز خیلی‌ها ادعای دفاع از حقوق زنان را دارند ولی در عمل به دنبال استفاده ابزاری از آنان هستند اما نظام و فرهنگ اسلامی ما برای بانوان ارزش و جایگاه واقعی قائل است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست،  دختران همکاران سازمان حفاظت محیط زیست به نکاتی در خصوص آموزش اصولی مفاهیم محیط‌زیستی در مدارس، جایگزینی پلاستیک با مواد پایدار همچنین موضوعاتی نظیر تغییر سبک زندگی و گرایش به سمت مصرف کمتر و بررسی نقش رسانه‌ها در حل بعضی از چالش‌های زیست‌محیطی اشاره کردند.

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.