بین الملل

بلینکن: در روزهای آینده کمک‌های نظامی بیشتری به اوکراین می‌فرستیم

بلینکن: در روزهای آینده کمک‌های نظامی بیشتری به اوکراین می‌فرستیم

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در سفر به اوکراین گفت که در روزهای آتی «کمک‌های نظامی بسیار بیشتری»  به میدان نبرد در اوکراین ارسال خواهد شد.

به گزارش تیتر نیوز، بلینکن در اظهاراتی گفت: «یک دقیقه پس از تأیید بسته کمک‌های عظیم ما توسط کنگره، رئیس‌جمهور بایدن دستور ارسال مهمات، خودروهای زرهی، موشک و سیستم‌های دفاع هوایی به اوکراین را صادر کرد. در روزهای آینده کمک‌های بسیار بیشتری به میدان نبرد ارسال خواهد شد.»

وی ادامه داد: «ما به صورت خستگی‌ناپذیر با متحدان و شرکای خود همکاری می‌کنیم تا سیستم‌های دفاع هوایی بیشتری تهیه کنیم و این کار را سریع انجام دهیم.»

بلینکن در رابطه با احتمال عضویت اوکراین در ناتو هم گفت: «لحظه‌ای که شرایط فراهم شود و متحدان با این مسئله موافقت کنند، دعوت و پیوستن اوکراین به اتحاد ناتو به سرعت و به سادگی انجام خواهد شد.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین در اظهاراتی گفت: «یک گام حیاتی دیگر وجود دارد که می‌توانیم برای جبران خسارات و بازسازی اوکراین برداریم و آن این است که روسیه را مجبور به پرداخت هزینه کنیم. کنگره به ما اختیار داده است تا دارایی‌های روسیه در ایالات متحده را مصادره کنیم و ما قصد داریم از این اختیار استفاده کنیم.»

انتهای پیام 

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.