تراشه به‌کار رفته در آیپد پرو، ۳۸هزار میلیارد عملیات در ثانیه انجام می‌دهد

به گزارش خبرگزاری تیتر نیوز، اپل همزمان با رونمایی از آخرین تبلت‌های خود، تراشه M4 را معرفی کرده است. M4 که با استفاده از نسل دوم فناوری ۳ نانومتری ساخته شده است، سیستمی است که بهره‌وری انرژی پیشرو در صنعت سیلیکون اپل را ارتقا می‌دهد و کمک می‌کند که آیپد پرو در نازک‌ترین حالت ممکن ساخته شود.

همچنین دارای یک موتور نمایشگر کاملاً جدیدی است تا دقت، رنگ و به طور کلی وضوح نمایشگر Ultra Retina XDR را در آیپد پرو به بهترین شکل نمایش دهد. M4 سریع‌ترین موتور عصبی اپل را دارد که می‌تواند تا ۳۸هزار میلیارد عملیات در ثانیه انجام دهد که سریع‌تر از واحد پردازش عصبی هر رایانه شخصی هوش مصنوعی امروزی است.

M4 اپل همراه با پهنای باند حافظه سریع‌تر، همچنین شتاب‌دهنده‌های ML در CPU و یک GPU با کارایی بالا، آیپد پرو جدید را به یک دستگاه فوق العاده قدرتمند برای هوش مصنوعی تبدیل می‌کند.

تراشه به‌کار رفته در آیپد پرو، ۳۸هزار میلیارد عملیات در ثانیه انجام می‌دهد

به گفته معاون ارشد فناوری‌های سخت‌افزار اپل، آی‌پد پرو M4 نشان می‌دهد که ساخت و استفاده از بهترین سیلیکون سفارشی، چطور محصولات موفقی را ارائه می‌دهد. عملکرد کم مصرف M4، همراه با موتور نمایشگر جدید و طراحی خاص این آیپد، حتی اجرای سنگین‌ترین بازی‌ها را ممکن می‌سازد.

از طرفی پیشرفت‌های اساسی در CPU، GPU و سیستم حافظه M4، آیپد پرو را برای اجرای آخرین برنامه‌های کاربردی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند راحت‌تر می‌کند. در مجموع، این تراشه جدید آیپد پرو را به قدرتمندترین دستگاه در نوع خود تبدیل کرده است.

منبع: apple

۵۴۳۲۳