حوادث

تشدید بارش‌ها در ۹ استان/ وزش باد شدید در ۱۰ استان

تشدید بارش‌ها در ۹ استان/ وزش باد شدید در ۱۰ استان

آفتاب نیوز:

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه نارنجی نسبت به شدت فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری منطقه هشدار داد و خاطرنشان کرد: بارش باران، رعد و برق، تگرگ، رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید، گرد و خاک و افت دما. سه شنبه (5 اردیبهشت) در استان های کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی، خراسان شمالی، شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل و ارتفاعات استان های البرز و تهران، چهارشنبه 26 اردیبهشت در شمال خراسان رضوی و در … شرق و استان های خراسان شمالی و روز پنجشنبه (7 اردیبهشت) در شمال خراسان شمالی، شمال آذربایجان شرقی و اردبیل، کهگیلویه و بویراحمد و نیمه شمالی فارس پیش بینی می شود.

در این شرایط آب و هوایی، اختلال در رفت و آمد، کاهش دید، شکستگی جاده ها، آبگرفتگی جاده ها، آب گرفتگی، طغیان کانال ها، طغیان رودخانه های فصلی، رعد و برق، حوادث باران، آسیب به سازه های موقت مانند بنرها، زنبورها و بیلبوردها، هرج و مرج. در حمل و نقل با قایق، احتمال ریزش سنگ در مناطق کوهستانی و آسیب به صنعت کشاورزی دور از انتظار نیست و اداره هواشناسی توصیه می کند از سفرهای غیر ضروری، در حاشیه و بستر رودخانه ها و کانال ها خودداری کنید فعالیت های کوهنوردی اجتناب از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و مناطق مرتفع، تقویت سازه های موقت، آبیاری کانال ها و آبراه ها، کنترل دما و رطوبت در سالن های پرورش و باغ استفاده از محلول های ضد تنش در گیاهان. .

در ادامه این اطلاعیه درباره افزایش سطح فشار گفته شد: روز سه‌شنبه در اصفهان، قم، مرکزی، یزد، خراسان جنوبی و نیمه جنوبی خراسان رضوی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک می‌وزد. در شرق کرمان و نیمه شمالی سیستان و بلوچستان چهارشنبه در کهگیلویه و بویار احمد و شمال فارس و در شرق کرمان روز پنجشنبه رخ می دهد.

از اثرات این خطر جوی می توان به ایجاد گرد و غبار و طوفان شن در مناطق حساس، کاهش دید و کیفیت هوا، اختلال در ناوگان حمل و نقل، آسیب به زیرساخت های شهری و شهری از جمله سقف های کاذب، ریزش بنر، تابلوهای تبلیغاتی، تشکیل پشه اشاره کرد دکل های برق و سازه های موقت، سقوط اجسام از ارتفاعات و احتمال شکستگی درختان و درختچه ها.

توصیه سازمان هواشناسی پرهیز از سفرهای غیرضروری سالمندان و مبتلایان به بیماری‌های تنفسی و قلبی، تهیه تجهیزات پشتیبانی به‌ویژه مراکز بهداشتی، پرهیز از مسافرت‌های کویری، احتیاط در تردد جاده‌ای، مقاوم‌سازی موقت سازه‌ها، احتیاط در کارهای ساختمانی، پرهیز از تردد. و توصیه می شود خودروها را در کنار ساختمان های نیمه ساخته و درختان قدیمی پارک نکنید و فعالیت های کشاورزی را محدود کنید.

سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه زرد اعلام کرد: سرعت باد فوری تا 24 سانتی‌متر افزایش می‌یابد و ارتفاع امواج دریا تا 1. تا 5 متر می‌رسد. و پنجشنبه در نواحی ساحلی و دریای خزر در سواحل استان مازندران پیش بینی می شود.

در این شرایط آب و هوایی خطر غرق شدن شناگران و آسیب دیدن شناورهای سبک و تفریحی، آسیب به قفس ها و تورهای ماهیگیری، آسیب احتمالی شناورهای سبک، اختلال احتمالی در عملیات بندری و اختلال در تردد کشتی ها وجود دارد فعالیت های دریایی .

بر اساس توصیه اداره کل هواشناسی، ممنوعیت شنا و فعالیت های تفریحی، ممنوعیت تردد قایق ها و قایق های سبک تفریحی و ماهیگیری، احتیاط در فعالیت های دریایی در مناطق ساحلی، هرگونه خسارت در مناطق مختلف باید برای پیشگیری انجام شود . را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش تیتر نیوز، هشدار نارنجی سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است که پدیده جوی اثرات منفی و خسارات احتمالی به همراه خواهد داشت. هشدار نارنجی برای ارائه ابزارهای مسئولانه برای مقابله با پدیده مضر صادر می شود. هشدار زرد به این معنی است که یک پدیده جوی رخ خواهد داد که ممکن است باعث اختلال در سفر و فعالیت های روزانه شود. این هشدار برای اطلاع رسانی به مردم صادر می شود تا بتوانند برای رویارویی با یک رویداد جوی کمی شدیدتر از حد معمول آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

کارگروه خبری حوادث

نویسنده حوادث با تمرکز بر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی رویدادها هستم. توانایی بررسی تأثیر رویدادها بر سیاست‌ها و جامعه را دارم و به خوانندگان نگاهی عمیقتر به این جنبه‌ها می‌دهم.