داروی مورد نیاز زائران ایرانی در حج تامین شده است

داروی مورد نیاز زائران ایرانی در حج تامین شده است

سلسله اعزام زائران ایرانی به حج عمره و تمتع از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده است. .

به گزارش تیتر نیوز، بر اساس اطلاعات جامعه میس ساری، دکتر طاهر درودی گفت: امسال نیز مانند سال های گذشته در هتل های مکه مکرمه و بیمارستان ساری میس مکه خدمات رسانی به زائران انجام می شود خدمات سطح ارائه خواهد شد. و گفت: خدمات سطح بالا در بیمارستان های عربستان مانند جراحی انجام می شود.

وی گفت: امسال با حضور 160 نفر از همکاران پزشکی که در 24 ساعت در کلینیک ها خدمات ارائه می کنند، پیگیر مجموعه خدمات رسانی هستیم. 200 پرسنل این بیمارستان نیز به صورت شبانه روزی در مکه و مدینه به زائران خدمات رسانی می کنند. در بیمارستان ها تخصص های مختلفی وجود دارد. در بیمارستان مکه مکرمه 70 بیمار بستری داریم و بیمارستان عرفات میدان نیز در خدمت زائران است.

معاون حج وزيري مركز پزشكي حج و اوقاف هلال احمر اضافه كرد: اعزام زائران به حج امسال شرط سني ندارد و يك فرد 40 ساله به دليل كمبود توانايي جسماني مي تواند ممنوع الخروج شود 70 ساله یک مرد یک ساله با توانایی جسمی مناسب اجازه سفر گرفت. آمادگی جسمانی برای ما استاندارد است.

درودی درباره داروهای لازم گفت: زائران در سفر حج داروهایی را که همراه دارند همراه داشته باشند. البته باید حواسشان به داروهای ممنوعه باشد.

معاون حج و زیارت مرکز پزشکی حج و اوقاف جمعیت هلال احمر گفت: مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر داروها و تجهیزات لازم را برای حج تهیه کرده است.

درودی در پایان سخنان خود در یک برنامه رادیویی گفت: برای همه زائران آرزوی سلامتی داریم و از آنها می خواهیم به دستورات ذکر شده در جلسات آموزشی توجه کنند.

انتهای پیام