دستگاه پمپ تزریق دارو ایران‌ساخت شد

دستگاه پمپ تزریق دارو ایران‌ساخت شد

گروهی از فناوران یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید تجهیزات پزشکی، موفق به طراحی و ساخت دستگاه پمپ الاستومری برای تزریق کنترل‌شده دارو شدند.

بهنام‌ جمشید دوست، مدیر تحقیق و توسعه این شرکت فناور در گفت‌وگو با تیتر نیوز، محصول جدید این شرکت را پمپ تزریق الاستومریک دانست و گفت: این دستگاه که اغلب مردم از آن با نام «پمپ درد» یاد می‌کنند، دارای مخزن الاستومری است که دارو به داخل آن تزریق می‌شود و با نرخ کنترل شده‌ای (در حد دو تا ۱۰ میلی‌لیتر بر ساعت) به بدن بیمار تزریق می‌شود.

وی اضافه کرد: این پمپ‌‎های الاستومری می‌توانند دوز مشخصی از دارو را با نرخ کنترل‌شده‌ای به بیمار تزریق کنند؛ بدین ترتیب به‌جای تزریق یکباره داروهای مُسکّن و ایجاد اثرهای لحظه‌ای، می‌توان دارو را به‌صورت پیوسته به بیمار تزریق کرد و درد بیمار را در مدت‌زمانِ بعد از جراحی کاهش داد.

مدیر تحقیق و توسعه این شرکت، کیفیت بالا را از مزیت‌های رقابتی این دستگاه نسبت به نمونه‌های وارداتی عنوان کرد و گفت: قابلیت استفاده جهت مدیریت درد پس از عمل جراحی سنگین، زایمان بدون درد و سایر موارد بالینی و تکنیک پیشرفته کنترل تزریق با جریان پایدار از دیگر قابلیت‌های این دستگاه به شمار می‌رود. 

جمشید دوست با بیان اینکه این محصول تجاری‌سازی نشده است، یادآور شد: دستگاه طراحی شده در مرحله نهایی تولید است.  مجوز این محصول سال گذشته اخذ شد و آمادگی ورود به بازار را دارد.

وی تولید غشاء الاستومری با خاصیت‌های مناسب و ساخت قطعات پیچیده مکانیکی سیستم را از دستاوردهای فناورانه این طرح نام برد.

انتهای پیام