دکترین نظام اسلامی از دستاوردهای جانفشانی شهدا است

دکترین نظام اسلامی از دستاوردهای جانفشانی شهدا است

آیین تشییع پیکر شهید گمنام با حضور خانواده‌های معظم شهدا و معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش، امروز (دوشنبه) در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد.

به گزارش تیتر نیوز  امیر سرتیپ یوسف قربانی، معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش در آیین تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدس که صبح امروز (دوشنبه) در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد، با اشاره به جایگاه والای ولایت فقیه در دوران غیبت امام عصر (عج) اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) فرموده‌اند «یکی از نیازهای اساسی کشور، زنده نگه داشتن نام شهداست. گاهی رنج و زحمتِ زنده نگهداشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیست» و به خصوص درباره شهدای گمنام نشان از ارزش این شهدا دارد.
امیر سرتیپ قربانی ادامه داد: خداوند در آیاتی از قرآن، درباره شهید و شهادت صحبت کرده است؛ چرا که شهدا معامله‌ای سودمندانه، عالمانه و معنوی انجام داده‌اند. شهدا نشان دادند که باید با علم و آگاهی مسیر خود را انتخاب کنیم؛ همان‌طور که آنان همین‌گونه مسیر خود را برگزیدند.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: نظر لطف خداوند و عنایات امام زمان (عج) به انقلاب اسلامی موجب شد که بتوانیم در مقابل ارتش تا بن دندان مسلح بعثی بایستیم. در زمان آغاز جنگ تحمیلی، ما درگیر مسائل مرتبط با انقلاب بودیم و تمرکز لازم برای ورود به عرصه جنگ و دفاع از کشور را نداشتیم؛ در چنین شرایطی دشمن به مرزهای ما حمله کرد؛ اما نبوغ جوانان ما ایستادگی مقابل دشمن را رقم زد.
وی با اشاره به تفحص پیکر شهدا در بازه‌های زمانی مختلف گفت: هنوز برخی پدران و مادران شهدا در انتظار پیکر فرزندان خود هستند.
امیر قربانی به ثمرات جانفشانی شهدا در اقتدار امروز کشور اشاره و بیان کرد: دکترین نظام جمهوری اسلامی ایران در دنیا ارزشمند است و این از دستاوردهای جانفشانی شهداست.
معاون هماهنگ‌کننده نزاجا افزود: استکبار جهانی اذعان دارد که هیچ‌یک از اقداماتش علیه ایران اسلامی از جنگ نرم تا فتنه‌های دیگر موفقیتی در بر نداشته و نقشه‌هایشان نقش بر آب شده است. این به برکت خون شهداست که اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دنیا زبانزد است. همچنین امروز اقدامات جبهه مقاومت همچون بلایی خانمان‌سوز، رژیم صهیونیستی را گرفتار و مستأصل کرده است که این امر نیز حاصل خون شهدا و مجاهدت‌های آنان است.
امیر سرتیپ قربانی سپس با اشاره به عملیات طوفان‌الاقصی گفت: این عملیات، طوفان فکری و نخبگی بود و در ادامه عملیات «وعده صادق» نیز خیلی از معادلات را به هم زد که این خیزش نیز به برکت خون شهداست.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: خودباوری، اعتماد به نفس و توانمندی نیروهای مسلح را شهدای ما رقم زدند و درخت تنومند انقلاب اسلامی را با خون خود آبیاری کردند.
وی اظهار داشت: ملتی که به امامین خود اعتماد کرد و پای انقلاب و امام خویش ایستاد، ملت ایران بود که بعد از ۴۵ سال تحریم همچنان پای اسلام و انقلاب مانده‌اند.
امیر سرتیپ قربانی در پایان خاطرنشان کرد: امروز در ابعاد مختلف از جمله انرژی هسته‌ای و سایر حوزه‌ها پیشرفت داشته‌ایم و همین امر باعث هراس دشمن شده است.

انتهای پیام