رونمایی از نقاشی پرحاشیه چارلز سوم

نخستین نقاشی رسمی از چارلز سوم پادشاه بریتانیا پس از تاجگذاری با واکنش های متفاوتی رو به رو شده است.

به گزارش تیتر نیوز، این نقاشی رنگ روغن بر روی بوم بزرگ اثر «جاناتان یو»، نخستین نقاشی رسمی از پادشاه بریتانیا پس از رونمایی است.

«جاناتان یو» که به صورت حضوری در مراسم رونمایی از این اثر در کاخ باکینگهام در کنار چارلز سوم حضور یافت، پیش از این نقاشی پرتره از چهره هایی معروفی چون «دیوید آتنبرو»، «ملاله یوسف زی» و «نیکل کیدمن» و همچنین شاهزاده فیلیپ و lملکه کامیلا را نیز کشیده است.

نقاشی چارلز سوم با ابعاد تقریبی ۲.۷ در ۲.۱ متر در حالی رونمایی شده که چند هفته پیش خبر ابتلای پادشاه بریتانیا به سرطان رسانه ای شد. در این نقاشی چارلز سوم با یونیفورمی قرمز رنگ گارد ولز به تصویر کشیده شده و پروانه ای روی شانه سمت چپ او دیده می شود که نماد دگردیسی و تولد دوباره است. 

رونمایی از نقاشی پرحاشیه چارلز سوم

به گزارش آرت نت، در حالی که چالز سوم و همسرش کامیلا ظاهرا این نقاشی را تائید کرده اند اما افکار عمومی واکنش های متفاوتی به آن داشته اند و برخی از آن به عنوان یک اثر نقاشی خیره کننده تمجید کرده اند و برخی دیگر «جانتان یو» را متهم کرده اند که پادشاه را در میان میان آتش سوزان جهنم و حمام خون به تصویر کشیده که به خونریزی استعماری بریتانیا طی قرن ها اشاره دارد. 

برخی دیگر با نگاهی طنز به این نقاشی نگریسته اند و این اثر نقاشی را به عنوان اخرین قربانی کمپین حملات به آثار هنری برای عدم استفاده از سوخت های فسیلی معرفی کرده اند که گویی فردی با سوپ گوجه فرنگی به آن حمله کرده است. 

انتهای پیام