مشاور سابق بوریس جانسون: اوکراین یک کشور فاسد مافیایی است

مشاور سابق بوریس جانسون: اوکراین یک کشور فاسد مافیایی است

مشاور سابق بوریس جانسون در مصاحبه‌ای گفت، انگلیس و سایر متحدان فریب خوردند تا از یک «دولت مافیایی فاسد» در اوکراین حمایت کنند و وارد یک جنگ فرسایشی علیه شراکت مسکو و پکن شوند.

به گزارش تیتر نیوز، «دومینیک کامینگز» مشاور سابق بوریس جانسون، نخست وزیر پیشین انگلیس در مصاحبه‌ای با روزنامه «I News» با اشاره به حمایت تمام عیار لندن از کی‌یف گفت: «ما هرگز نباید در وارد چنین وضعیت احمقانه‌ای گیر می‌افتادیم.»

وی همچنین اوکراین را یک کشور فاسد مافیایی توصیف کرد که اصلا مهم نیست.

مشاور سابق جانسون همچنین خاطرنشان کرد: « کل این دولت مافیایی فاسد اوکراین اساسا همه ما را فریب داده است و در نتیجه همه ما محکوم خواهیم شد.»

به گفته کامینگز، تحریم‌های غرب بیشتر برای اتحادیه اروپا یک فاجعه بوده تا برای روسیه و هزینه‌های زندگی را بالا برده و در عین حال مسکو و پکن را به هم نزدیکتر کرده است.

وی افزود: «تنها کاری که غرب توانست انجام دهد این بود که وارد یک جنگ فرسایشی با روسیه شود.»

مشاور سابق جانسون همچنین افزود: «درسی که ما به پوتین دادیم این است که ما یک مشت دلقک تمام عیار هستیم! منظورم این است که پوتین این را قبل از جنگ می‌دانست. اما این جنگ روی آن تاکید و به تمام دنیا مخابره کرده که ما چه دلقکی هستیم!»

وی ادامه داد: «بین وضعیت تحریم‌ها و تلاش آمریکا برای مسدود کردن دارایی‌های روسیه، غرب ظهور سیستم‌های مالی جهانی جایگزین را تشویق می‌کند و این یعنی ما به پوتین درسی نمی‌دهیم جز اینکه ما فقط یک مشت احمق هستیم.»

انتهای پیام