ناکامی رژیم صهیونیستی در برابر جبهه مقاومت

ناکامی رژیم صهیونیستی در برابر جبهه مقاومت

تیتر نیوز/اصفهان نماینده جنبش حماس در ایران گفت: هر چه بیشتر از جنگ می‌گذرد، بیشتر پی می‌بریم که ایمان چه تأثیری در مقاومت مجاهدین دارد. اگر صبر و ایمان و مقاومت باشد، امدادهای غیبی هم خواهد آمد.

آیین سخنرانی هادی قدومی، نماینده جنبش اسلامی حماس در جمهوری اسلامی ایران، روز پنجشنبه (۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳) با عنوان «تبیین مسائل فلسطین، بررسی اقتدار مقاومت مردم غیور غزه و همبستگی با تظاهرات دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا»، به کوشش استانداری اصفهان، دانشگاه فرهنگیان و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان در پردیس شهید باهنر این دانشگاه برپا شد.

 خالد قدومی، نماینده جنبش حماس در ایران، در ابتدای سخنان خود اظهار کرد: من می‌خواهم در خصوص طوفان الاقصی، مخصوصاً پس از وعده صادق صحبت کنم. مقصود از طوفان‌الاقصی امری مثل طوفان بی‌سابقه و بی‌خبر است که یکباره نمایان می‌شود.

او ادامه داد: هفتم اکتبر، روز نابودی رژیم کودک‌کش اسرائیل بود. امروزه جهان منافق ساکت شده‌ است و مردم ما مجبورند با عزت و ایمان از خویش دفاع کنند. مردم غزه اکثراً حافظ قرآن و قرآن‌شناس هستند و با تکیه بر آن می‌توانند اسرائیل را نابود کنند. هفتم اکتبر یک مرحله از طوفان الاقصی است. بیست‌ و هفتم اکتبر و وعده صادق نیز دو مرحله بعدی آن است.

این مقام و نماینده فلسطین در کشورمان خاطرنشان کرد: هرچه بیشتر از جنگ می‌گذرد، بیشتر پی می‌بریم که ایمان چه تأثیری در مقاومت مجاهدین دارد. اگر صبر و ایمان و مقاومت باشد، امدادهای غیبی هم خواهد آمد.

قدومی به شهیدان فلسطین نگاه کرد و گفت: امروز، کودکان و زنان فلسطینی بی‌شماری درگذشته‌اند. اسرائیل توان مقاومت با جبهه نظامی ما را ندارد و به جان کودکان و زنان می‌افتد. جرائم جنگی یک طرف قضیه است و پیروزی مقاومت هم در سوی دیگر قرار می‌گیرد. امروز، کسی به ما کمک نمی‌کند. سازمان ملل بی‌توجه است. مردم ما زیر جنگ و آوار در حال دفاع و زندگی هستند.

این فعال حوزه سیاسی یادآور شد: خسارت رژیم صهیونیستی در اقتصاد و عملیات نظامی بعد از هفتم اکتبر بسیار جدی شد. فشاری که از سوی حزب‌الله بر اسرائیل تحمیل شده است، درخور اعتنا به حساب می‌آید. وعده صادق نیز معادلات جنگی را علیه اسرائیل تغییر داد. وعده صادق دستاورد بزرگی بود که پیامدهای مثبتش را می‌بینیم. اما هنوز جهان بین‌الملل از ما حمایت نکرده است.  

این سخنران نشست با تأمل در وعده صادق توضیح داد: لحن تند اسرائیل و آمریکا بعد از این عملیات کمرنگ و نرم شده است. این دو کشور رو به انزوا دارند. ‌امروز امنیت برای اسرائیل با کشتن مردم فلسطین معنا پیدا می‌کند که بسیار خطرناک است. مردم اسرائیل حامی این جنایت هستند، آن‌ها علی‌رغم نفرت از نتانیاهو چنین دیدگاهی دارند و همه دنیا باید بدانند.

نماینده جنبش حماس در ایران افزود: درباره تفاهم و مذاکره نیز باید بگویم که ایراد از مردم ما نیست. این معضل و پیچیدگی آن به اسرائیل برمی‌گردد که قصد نابودی فلسطین را دارد. طرز تفکر آمریکاییِ اسرائیل مانع از توافق این کشور است. ‌ 

او سپس یادآور شد: امروز اسرائیل به سراغ سلاح گرسنگی و تشنگی رفته، اما از این جنبه نیز هنوز موفق به نابودی ما نشده است. خوشبختانه کمک‌های مردمی دنیا دارد به فلسطین می‌رسد.

قدومی گفت: روایت آمریکا و اسرائیل از فلسطین و جنگ غزه شکست خورده است. دانشجویان، حامی فلسطین شده‌اند. حضور دانشجویان ایران و جهان مثل راکد مقاومت است. دانشگاهیان نباید سکوت کنند و همگی باید در جلسات و همایش‌ها و تجمعات ضد اسرائیلی حضور یابند. خطر دنیای امروز، ایران یا فلسطین نیست. این اسرائیل است که برای دنیا خطر دارد و تهدید است.

همچنین‌ علی‌اکبر کجباف، رئیس دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان، با بیان اینکه امروز مصادف با چهلمین روز شهادت سردار محمدرضا زاهدی برای همبستگی با مردم غزه و جبهه مقاومت لبنان در اینجا جمع شده‌ایم، اظهار کرد: این نشست دانشجویی قصد دارد تبیین کند که مسئله فلسطین صرفاً مسئله‌ای اسلامی نیست. ما با امری انسانی روبه‌رو هستیم. هرکس بداند رژیم اسرائیل به چه جنایتی دست می‌زند، به میدان مبارزه خواهد آمد. امروزه دانشجویان و استادان دانشگاه‌های آمریکا نیز متأثر از همین نگاه انسانی به عرصه آمده‌اند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: باید یاد شیخ یاسین نیز که نقش اصلی را در بنیان جنبش حزب‌الله داشت، گرامی بداریم. اسرائیل که ادعاهای نظامی و سیاسی بزرگی دارد، امروز نشان داد که در برابر حرکت مقاومت ناکام مانده است. کافی است به جنبش‌های دانشجویی نگاه کنیم تا معنی این شکست را بدانیم.

کجباف تأکید کرد: آمریکا و اسرائیل گفته‌اند ما به ایران حمله نمی‌کنیم. این بازتابی از اقتدار ما است. ما یکی از قدرت‌های بزرگ منطقه هستیم که کسی نمی‌تواند به آن کمترین اهانت یا تجاوزی داشته باشد.  

این مقام مسئول دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان اظهار کرد: امیدوارم همراهی دانشجویان ایران در آیین امروز بازتاب پیدا کند. همه دنیا بدانند که دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی ایران با دانشجویان آمریکا و همه دانشگاهیان حق‌جو و حامی فلسطین همراه هستند.

در آیین امروز، نمایندگان تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان به نمایندگی از این دانشگاه و سایر دانشجویان دانشگاه‌های اصفهان به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی بیانیه خود را در حمایت از مردم فلسطین و بیزاری از اسرائیل قرائت کردند.

انتهای پیام