ورود سامانه بارشی جدید به ایران از روز دوشنبه

ورود سامانه بارشی جدید به ایران از روز دوشنبه

آفتاب نیوز:

کبری رفیع کارشناس اداره کل هواشناسی گفت: امروز پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه در بسیاری از نقاط کشور بارندگی و در سواحل دریای خزر در شمال غرب و در کوهستان ها و ارتفاعات بارندگی بارندگی صورت گرفت. البرز. بارش ها جابجا شد و در سایر نقاط به صورت باران و رعد و برق شنیده شد و شدت بارندگی امروز در جنوب و شرق کشور بود.

وی ادامه داد: فردا در نواحی غربی کشور به صورت بارندگی ادامه دارد و در نواحی شرقی و شمال شرق کشور بارندگی و در ارتفاعات و ارتفاعات البرز بارش ها و بارندگی ها ادامه دارد. در طول روز در نواحی مرکزی، جنوبی و شرقی کشور و فردا در مناطق جنوب غرب و غرب کشور بارندگی خواهد بود.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: این بارندگی ها تا روز یکشنبه با شدت و ضعف ادامه دارد و از روز دوشنبه سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می شود و نیمه غربی کشور تحت پوشش قرار می گیرد.

وی همچنین گفت: امروز مناطق مرکزی خلیج فارس بد خواهد بود و تنگه هرمز فردا این شرایط را خواهد داشت. همچنین پیش بینی می شود آب های دریای خزر در روزهای جمعه و شنبه مواج خواهد بود.

رفیع با اشاره به بارش شدید باران و هوای نارنجی گفت: امروز در استان های هرمزگان، فارس، نیمه جنوبی کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، جنوب رضوی خراسان، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان و کردستان است. کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویار احمد، خوزستان، بوشهر، لرستان و مناطق جنوبی استان مرکزی مشمول این هشدار می شوند و خطراتی مانند طغیان معابر و رودخانه های فصلی، رعد و برق و احتمال وجود دارد. بارش تگرگ در این مناطق