وزیر بهداشت:‌ آماده کمک به مردم غزه هستیم

وزیر بهداشت:‌ آماده کمک به مردم غزه هستیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۴۰۰ پزشک در زمان یورش رژیم صهیونیستی به غزه به فیض شهادت نائل آمده‌اند، اظهار کرد: آماده کمک به مردم غزه هستیم.

به گزارش تیتر نیوز، دکتر بهرام عین‌الهی در حاشیه آیین رونمایی از واکسن‌های پونوموکوک و روتاویروس که صبح یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت همزمان با آیین افتتاحیه «پویش ملی کودک سالم، ایران سلامت» با حضور در جمع خبرنگاران درباره جنبش‌های آزادی‌خواهان دانشجویان آمریکایی در حمایت از مردم غزه گفت: سال‌های سال است  که مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان نظام اظهار می‌کنند استکبار جهانی یک دستکش نرم بر دست دارد و دست چدنی خود را با پوششی نرم پنهان کرده است. کشورهایی  که در ظاهر از حقوق بشر دم می‌زدند و ظاهری عوام‌فریبکارانه دارند به جنایت‌های بزرگی دست زدند.

 وی ادامه داد: شاهد وقوع وحشتناک‌ترین اقدامات علیه مردم غزه مانند حمله به بیمارستان‌ها هستیم. حمله به مراکز درمانی به نحوی است که ۴۰۰ پزشک از زمان یورش رژیم صهیونیستی به غزه به فیض شهادت نائل آمده‌اند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه جنایات رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا صورت می‌گیرد، افزود: رژیم صهیونیستی، توانایی ندارد و همه جنایات با حمایت آمریکا است. مرگ کودکان غزه، دل تمام دلسوزان و دانشگاهیان جهان را به درد آورده و جنبش‌هایی حمایت از  مردم غزه به یک موضوع جهادی تبدیل شده است.

عین‌الهی ادامه داد: هنگامی که یورش به غزه اتفاق افتاد، من برای حضور در اجلاس در قاهر ه به سرمی‌بردم. من در سخنرانی خود به عنوان نماینده جمهوری اسلامی  شرکت کردم و اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و برای حضور در غزه اعلام آمادگی کردم. تعداد زیادی از اساتید و دانشجویان برای کمک به مردم غزه اعلام آمادگی کرده‌اند اما دولت مصر برای کمک راهی ایجاد نکرده است.

وی ادامه داد: من در وبینارهای و دیدارهایی که با سازمان بهداشت جهانی داشته‌ام، اعلام کرده‌ام که سازمان‌های جهانی از صلاحیت لازم برخوردار نیستند. اگر این جنایات اتفاق نمی‌افتاد شاید ناکارآمدی سازمان‌های جهانی مثل سازمان ملل روشن نمی‌شد. ماآماده کمک و حضور در غزه هستیم.  

انتهای پیام