وکیل پرسپولیس:مسئولیت سپاهان در ماجرای پیرمرد تماشاگر چه شد؟

وکیل پرسپولیس:مسئولیت سپاهان در ماجرای پیرمرد تماشاگر چه شد؟

آفتاب‌‌نیوز :

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در حکمی اعلام کرد دیدار رفت و برگشت دو تیم در فصل آینده لیگ برتر صرفاً با حضور بانوان به عنوان تماشاگر برگزار می‌شود و دو تیم به دلیل تخلفات تماشاگران خود نیز مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان جریمه شدند.

هومن هدایتی وکیل باشگاه پرسپولیس در این باره اظهار داشت: در این حکم تناسب بین جرائم نقدی رعایت نشده است. طبق قانون باشگاه‌ها نسبت به تماشاگران خود، مسئولیت تضامنی دارند. در خصوص آن پیرمرد تماشاگرنما مسئولیت باشگاه سپاهان کجا رفت؟ هرچند باشگاه پرسپولیس در مراجع قضایی از این فرد شکایت کرده، ولی چرا وقتی یک هوادار نارنجک پرتاب می‌کند باشگاه را جریمه می‌کنند، اما در این مورد حکمی برای باشگاه سپاهان صادر نشده است؟

وی ادامه داد: هیئت مدیره و باشگاه پرسپولیس نسبت به مسئولیت‌های اخلاقی و فرهنگی در ورزشگاه‌ها خودش را مسئول می‌داند و حاضر است در این زمینه با تمام نهاد‌های فرهنگی برای بهبود جو ورزشگاه‌ها همکاری کند. از اینکه کمیته انضباطی در رأی خود خلاقیت جدیدی به خرج داده و بخش‌های دیگر محرومیت را اعمال کرده استقبال می‌کنیم. البته نه فقط در این رأی، از هر رأیی که از فضای پول‌سازی متمایز باشد استقبال می‌کنیم. همانطور که در ماده ۲۸ جرائم مختلفی برای تخلفات پیش‌بینی شده، اما ما تاکنون فقط به جرائم مالی توجه می‌کردیم.

وکیل پرسپولیس گفت: اعتقاد داریم شعار‌های معدود هواداران محصول تحریک شدن توسط بازیکن تیم حریف بود که چند روز قبل از بازی متنی را در فضای مجازی منتشر کرد؛ خصوصاً تحت تأثیر سنگ‌پرانی و رفتار‌های هواداران سپاهان علیه بانوان پرسپولیسی این اتفاق در ورزشگاه افتاد. هرچند جایگاه بانوان پرسپولیسی هم مناسب انتخاب نشده بود و هواداران بانوی ما نباید در نزدیکی هواداران تیم رقیب باشند. نسبت به محرومیت هواداران آقای خودمان در بازی‌های فصل و همچنین محرومیت لیدر‌ها و عدم تناسب در جرائم مالی معترض هستیم. در این خصوص البته مدیرعامل باشگاه و معاون حقوقی تصمیم‌گیری خواهد کرد تا به رأی صادره اعتراض کنیم یا خیر.