کنعانی: ساز و کارهای لازم برای گشایش سفارت مجازی ایران در فلسطین انجام شده است

کنعانی: ساز و کارهای لازم برای گشایش سفارت مجازی ایران در فلسطین انجام شده است

نشست خبری سخنگوی وزارت خارجه دقایقی پیش در محل نمایشگاه کتاب آغاز شد.

به گزارش تیتر نیوز، ناصر کنعانی در ابتدای نشست امروز (دوشنبه) از دست اندرکاران برگزاری سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تقدیر کرد و گفت : برگزاری این نمایشگاه یک رخداد بزرگ علمی و فرهنگی  است.

وی همچنین فرارسیدن دهه کرامت را گرامی داشت.

کنعانی در بخشی از سخنان خود با بیان این که بیش از هفت ماه از جنایت جنگی رژیم صهیونسیتی علیه مردم غزه می‌گذرد، گفت: ما در راستای دفاع از فلسطین اقدامات مختلفی در ساحت‌های  متفاوت انجام دادیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که یکی از بندهای قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی که در سال ۱۳۹۹ در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، افتتاح سفارتخانه مجازی ایران در فلسطین است. وزارت خارجه تاکنون در این ارتباط چه اقدامی انجام داده است؟ گفت:  همان طور که اشاره کردید یکی از مفاد این قانون بحث مربوط به گشایش سفارت مجازی فلسطین بود. در ارتباط با این موضوع بررسی‌های سیاسی حقوقی و فنی انجام شده است و نظر مشورتی سفارت فلسطین در ایران و همچنین گروه‌های فلسطینی در تهران اخذ شده است و در نتیجه مشورت‌های انجام شده ساز و کارهای لازم برای گشایش سفارت مجازی در سامانه داخلی وزارت خارجه یا همان صفحه خانگی وزارت خارجه به عنوان مرحله آزمایشی انجام شده است تا بتوانیم نارسایی‌های فنی و ساز و کارهای اجرایی را با ابعاد بیشتری درک کنیم و بتوانیم گام بعدی را برداریم.

کنعانی افزود: در این ارتباط نیازمند نظر مشورتی تفصیلی  مراجع ذی‌ربط در مورد نحوه فعالیت این سفارتخانه هستیم تا بتوانیم گام‌های بعدی اجرایی را برداریم و به سمت اجرایی شدن این مصوبه برویم .

این خبر تکمیل می‌شود.